Menüü

Maagaasiga on kilomeeter puhtam ja kaks korda odavam

CNG (compressed natural gas) on kokkusurutud maagaas, mida kasutatakse kütusena sõidukites.

CNG eelised

  • Kaks korda säästlikum. CNG-ga sõites kulub 100 km läbimiseks ca 3 eurot, bensiiniga on kulu ca 6,5 eurot 100 km kohta.
  • Keskkonnasõbralik. CNG CO₂ emissioon on ca 25% väiksem kui bensiinil. CNG täielikult põlemisel jääb sellest järele vaid süsihappegaas ja veeaur. Bensiini põlemisel eraldub lisaks CO₂-le mürgist vingugaasi ja lämmastikoksiidi, süsivesinikke, tahma ning teisi peenosakesi.
  • Jätkusuutlik. CNG on teerajaja biometaanile, mis on taastuv kodumaine energiaallikas. Biometaan on puhastatud biogaas, mille kvaliteet on maagaasiga võrdne. Biogaasi toodetakse kääritamisprotsesside käigus prügist, loomafarmide jäätmetest, kanalisatsiooni setetest jms.
  • Ei kurna elukeskkonda. Kuna maagaas liigub läbi torustiku, ei koorma selle transport auto- ja raudteid ega tekita heitgaase ja müra, mis on vedelkütuste transpordi ebameeldivad kõrvalnähud.
  • Maagaasiautode valik laieneb. CNG-auto on oma olemuselt hübriid ehk kasutada saab nii surugaasi kui bensiini. Autodel on nii gaasimahuti kui ka väike bensiinipaak mõlemad. CNG-autosid toodetakse seeriaviisiliselt tehases, mis tagab nende turvalisuse ja efektiivsuse. Paljude suuremate autofirmade mudelivalikus on CNG sõidukid olemas.
  • Tanklate võrk laieneb. Eesti Gaasi CNG-tanklad asuvad täna Tallinnas, Pärnus, Narvas ja Tartus (vaata kaarti) ning võrk on laienemas üle Eesti. Ka teised firmad on alustanud gaasitanklate rajamist. EL on liikmesriikidele sätestatud nõude katta aastaks 2025 ELi põhiteede võrk CNG tanklatega minimaalselt iga 150 km järel.
  • Tankimine on lihtne, puhas ja ohutu. Meie tanklates saavad surugaasi tankida nii sõiduautod (väiksem püstol), kui ka veoautod (suurem püstol).

Taotle sooduskaarti

Surugaasi hind

Maagaasi ehk CNG-d müüakse tanklates kilogrammides. Hind sisaldab kõiki kehtivaid makse.

 

* Diislikütuse ja maagaasi puhul lisandub sõiduki hinnale võrreldes bensiiniga  ligikaudu 1400-2000 €.
** Autogaasi (LPG) seadme paigaldus maksab ligikaudu 1000 €.

Äriklienditugi (E-R 8.30-17)

+372 636 2555