Maagaasi autotankla

MAAGAASI AUTOTANKLA on ette nähtud surugaasi (CNG – compressed natural gas) mootorikütusena tarbivate sõidukite tankimiseks. Sõiduki mahutid tangitakse surugaasiga kõrgele rõhule ca 200 baari. Tankimisrõhk sõltub välistemperatuurist: külmal ajal alla 200 baari ja soojal ajal üle 200 baari.
Surugaasi tankimine on lihtne, kiire, puhas ja ohutu. Selleks tuleb täpselt täita tankimise juhendit.

Maagaasi autotanklad asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas:

 • Tallinnas Suur-Sõjamäe 56A. Tankla asub Tallinnast väljuval perspektiivsel liiklusmagistraalil linnapiiri lähedal ning on hästi ligipääsetav nii Tallinna ringteel, Peterburi maanteel kui Tartu maanteel liiklejatele. Maksevahendiks on pangakaart (MasterCard, VISA).
 • Tallinnas Vinkli 2A. Tankla asub Mustamäel Akadeemia teel trollide lõpp-peatuse taga.
  Maksevahendiks on pangakaart (MasterCard, VISA).
 • Tartus Tähe 135E. Tankla asub ca 100 meetri kaugusel Ringteest ning on ka väljaspoolt Tartut saabujatele hästi leitav.
  Maksevahendiks on pangakaart (MasterCard, VISA).
 • Pärnus Pärlimõisa tee 29.Tankla asub Tallinna mnt ja Ehitajate tee ristmiku lähikonnas, hea juurdepääsuga ka Tallinn-Ikla-Riia transiitliiklusele.
  Maksevahendiks on pangakaart (MasterCard, VISA).
 • Narvas Tallinna mnt 81. Tankla asub kohe linna sissesõidul ning on Narva saabujatele kergesti leitav.
  Maksevahendiks on pangakaart (MasterCard, VISA).

Maagaasi autotanklates saavad surugaasi tankida nii sõidu- ja veoautod (väiksem püstol), kui ka raskeveokid ja bussid (suurem püstol).

Täna töötab Eestis viis surugaasi autotanklat. AS Eesti Gaasi arendusplaanis on uute surugaasitanklate väljaehitamine ning vajadusel transpordiettevõtetele eritanklate rajamine.

Maagaas (surugaas) ei ole vedelgaas (autogaas), vedelgaasi maagaasitanklas ei tangita. Eksituste ja ohu vältimiseks on surugaasi ja vedelgaasi tankuri püstolid erinevad.