Menüü

Kaks korda odavam kilomeeter

Sõidukid

Surugaasi tarbivate sõidukite arv on maailmas viimasel aastakümnel jõudsalt kasvanud – kokku on neid tänavatel liikvel umbes 18 miljonit.

Surugaasisõidukid jaotatakse klassidesse:

  • Monovalentsete mootoritega on valdavalt tarbesõidukid nagu veoauto, prügiauto, linnaliinibuss ja tõstukid. Sõiduk käivitub ja kasutab ainult surugaasi ehk CNG-d. Surugaasi kasutamine on efektiivsem võrreldes diislikütusega ja kulutõhusam.
  • Bivalentne on sõiduauto või väike tarbesõiduk (kaubik, veobuss). Sõiduk käivitub ja kasutab vaikimisi surugaasi ehk CNG-d, mille lõppedes lülitub toitesüsteem automaatselt ja märkamatult ümber bensiinile. CNG tankimise järel toimib kõik eelkirjeldatu järgi. Surugaasi kasutamine on efektiivsem võrreldes bensiiniga ja kulutõhusam.

Enamus tuntud autotootjaid pakub surugaasimootoriga sõiduautosid, tarbesõidukeid, busse ja veoautosid otse tehasest. Meile teadaolevalt on täna surugaasisõidukite müügiks ette valmistunud Amserv Grupp (Opeli mudelid), Moller Auto (Volkswageni mudelid), Keil M.A. (MAN tarbesõidukid), Auto 100 AS (Škoda mudelid), AS Topauto (Seat mudelid), Reval Auto Esindused OÜ (Audi mudelid), AS Autospirit (Fiati mudelid), AS Silberauto (Mercedes-Benz tarbesõidukid), IV Pluss AS (Iveco tarbesõidukid), AS Scania Eesti (Scania tarbesõidukid).

Tutvu Euroopa CNG-sõidukitega siin (täpsema info saamiseks palume pöörduda otse maaletooja või edasimüüja poole).

Äriklienditugi (E-R 8.30-17)

+372 63 62 555