Menüü

Puhas kütus. mõistlik hind

LNG – puhas ja mugav kütus

LNG võimaldab varustada maagaasiga piirkondi, mis ei ole gaasitorustikuga ühendatud. LNG-d transporditakse laevade, raudtee- või maanteekrüotsisternidega. Sihtkohas kasutusele võttes LNG taasgaasistatakse. Saadav gaas on veelgi puhtam kui tavapärane maagaas, kuna enne veeldamist on gaasist eemaldatud vesi, CO2, H2S ja rasked hüdrokarbonaadid.

Eesti Gaas on täna ainuke firma kogu Baltikumis, kes on välja arendanud usaldusväärse ja paindliku LNG püsitarne võimekuse ning on valmis teenust pakkuma kõigile piirkonna ettevõtetele. Meil on unikaalne kogemus LNG erinevate tarneallikate, logistika ja tehnoloogiliste lahenduste osas. Pakume kliendile abi ka gaasi lõppkasutamiseks vajaliku taristu loomisel.

Võtke julgesti ühendust!

Teie personaalne kontaktisik:

Sergei Jefimov
LNG kompetentsikeskuse juht
sergei.jefimov@gaas.ee
+372 506 9127

Küsi pakkumist

LNG jaama ülesehitus

LNG vastuvõtmiseks ja taasgaasistamiseks paigutatakse tarbijate juurde LNG-hoiumahutist ja aurustitest koosnev LNG-jaam.

 

 1. Krüogeenne tsisternveok
  LNG tarnitakse jaama spetsiaalses krüogeenses tsisternveokis, kus veeldatud gaasi hoitakse veo ajal madala rõhu all. Tavaline tsistern mahutab kuni 18,5 tonni LNG-d, millest taasgaasistamisel saab 25 600 m3 tavalist n-ö torumaagaasi.
 2. Krüogeensed mahutid
  Kasutatakse LNG hoidmiseks. Mahuti disain võimaldab hoida kütust temperatuuril – kuni 162 kraadi. Mahuteid on eri suuruses, tavalisim on 40–60 m3. Jaama on võimalik paigutada mitu mahutit.
 3. Aurustid
  Kasutatakse kütuse muundamiseks vedelast olekust gaasilisse, arvestusega m3/h.
 4. Gaasireguleerjaam
  Siin teostatakse maagaasi rõhu vähendamist kliendile vajalikule tasemele. Rõhu vähendamine toimub jaamas enne tarbimispunkti.
 5. Katlaruum, odoreerimisruum
  Maagaas on lõhnatu, mistõttu on loodud võimalus selle lõhnastamiseks, et tuvastada kiiresti potentsiaalseid lekkeid.
 6. Tehase katlaruum

Meie meeskond on teie teenistuses!

 


Võta ühendust

Äriklienditugi (E-R 8.30-17.00)

+372 63 62 555