Menüü

Elekter sinu ettevõttele Eesti Gaasist

Elektripaketid

Pakume äriklientidele fikseeritud ja börsihinnaga elektripakette, mille hind kujuneb iga kliendi jaoks vastavalt teenuste hulgale ja tarbitavale mahule personaalselt. Lisaks pakume väikeettevõtetele universaalteenust.

Küsi pakkumist

 

Fikseeritud hinnaga pakett

Kindlustage endale lepinguperioodiks fikseeritud elektrihind.

Valida saab ühe- või kahetariifse hinnavariandi, mõlemal juhul on arvestuse aluseks tarbitud tunnikogused. Tarbitud kilovatt-tunnid mõõdab võrguettevõtja tunniarvestiga või jaotab tunnikogusteks tüüpkoormusgraafiku alusel. Ühetariifse hinnavariandiga kehtib igale tunnile ühtne hind. See variant sobib hästi siis, kui tarbite suurema osa elektrist päevasel ajal.

Kahetariifse hinnavariandi puhul arvestatakse päeva ja öö elektritarbimised eraldi. Päevahind kehtib esmaspäevast reedeni kell 7–22 (v.a riiklikel pühadel). Ööhind kehtib esmaspäevast reedeni kell 22–7, lisaks igal laupäeval, pühapäeval ja riiklikul pühal.

Küsi pakkumist

Börsihinnaga pakett

Börsihinnaga elektripaketiga on võimalik võita elektribörsi soodushinnaga perioodidest, samas tuleb valmis olla ka võimalikeks hinnahüpeteks.

Börsihinnaga pakettides muutub elektri kilovatt-tunni hind vastavalt Nord Pool (NP) börsi tunnihindadele. Meie lisame börsihinnale marginaali, mis vaadatakse üle kord aastas ja fikseeeritud lepingus avalikustatakse hiljemalt 30 päeva enne kehtima hakkamist.

Hinnaarvestuse aluseks on tarbitud tunnikogused ja NP Eesti piirkonna tunnihinnad. Tarbitud kilovatt-tunnid mõõdab võrguettevõtja tunniarvestiga või jaotab tunnikogusteks tüüpkoormusgraafiku alusel. Võrreldavuse ja parema ülevaate tagamiseks näidatakse arvel kõigile klientidele tarbimise ja nende maksumust ka öö-ja päevatarbimiste lõikes.

Küsi pakkumist

NP börsi Eesti piirkonna kuu keskmised börsihinnad


Roheline elekter

Taastuvenergiallikatest pärit elektrienergia

Eesti Gaasist saab osta ka ainult taastuvallikatest pärinevat elektrienergiat. Meie enda päikeseparkide kompleks Pärnus on üks Eesti suuremaid.

Kõik rohelisse energiasse panustavad ärikliendid saavad meie käest “Loodussõbraliku panuse” sertifikaadi.

Küsi pakkumist


Miks elekter Eesti Gaasist?

Elekter kuulub Eesti Gaasi tooteportfelli alates aastast 2013, mil avanes elektriturg kõigile turuosalisetele. Oleme omandanud kogemused ja teadmised ning pakume konkurentsivõimelisi hindu. Eesti Gaasi bilansihalduriks on Scener OÜ. Pakume elektrit kõigile, mitte üksnes meie gaasiklientidele.

Küsi pakkumist

  • Hind kujuneb personaalselt vastavalt tarbitavatele kogustele.
  • Elektrimüügilepingu olemasolu annab maagaasi hinnast soodustuse.
  • Maksmine on mugav, kuna paneme kõik kulud ühele arvele – elektri, gaasi ja ASi Gaasivõrk võrguteenuse.
  • Igal ärikliendil on personaalne ärikliendisuhete juht.

Eesti Gaasi elektrimüügiga seotud dokumendid leiab SIIT.

Milline on muutuvhinnaga (börsihinnaga) elektripakett?

Börsihinnaga elektrilepingud on tähtajatud. Kilovatt-tunni hind muutub vastavalt Nord Pooli (NP) börsi tunnihindadele ja nõnda on võimalik võita elektribörsi soodushinnaga perioodidest, samas tuleb valmis olla ka hinnatõusuks.

Milline on püsihinnaga elektripakett?

Püsihinnaga elektripakett “Kindel” kindlustab kogu lepinguperioodiks fikseeritud elektrihinna. Turu hinnakõikumised arvet ei mõjuta ja iga kuu elektri kilovatt-tunni hind püsib sama. Valida saab kahe- või ühetariifse hinnavariandi, mõlemal juhul on arvestuse aluseks tarbitud tunnikogused.

Kuidas saab Eesti Gaas elektrit müüa?

Eesti Gaas hangib müüdava elektri börsilt Nord Pool ning müüb seda oma klientidele edasi lisades vahendustasu, nagu kõik turuosalised. Alates 01.01.2020 on Eesti Gaasi bilansihalduriks Scener OÜ.

Kuidas sõlmida elektrilepingut?

Kõigepealt tuleb praeguse müüjaga leping lõpetada, teavitades sellest 30 päeva ette. Elektrileping hakkab tavaliselt kehtima kuu esimesest kuupäevast ning see tuleb sõlmida hiljemalt 7 päeva enne 1. kuupäeva, erandiks on uued võrgulepingu sõlminud, kes saavad elektrilepingu sõlmida samast päevast kui võrgulepingu. Elektrilepingu saavad sõlmida kõik, kelle nimel on sõlmitud mõõtepunkti võrguleping.

Kõige lihtsam viis elektrilepingu sõlmimiseks on võtta ühendust meie ärikliendihaldusega e-posti aadressil ariklient@gaas.ee ning võtame lepingu lõpetamise ning uue sõlmimise korraldamise enda peale.

Mis on Eesti Gaasi elektri päritolutunnistuse konto number?

Eesti Gaasi elektri päritolutunnistuse konto number (ehk EECS number) on 23X0007QVP.

Äriklienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555