Menüü

Vähem vingu, rohkem andurit!

Gaasi ohutu kasutamine

Gaasiseade peab olema tolmu eest kaitstud ning ühendatud puhastatud ja mõõtmetele vastavasse suitsulõõri. Lisaks peab gaasiseadmega ruumis olema piisav õhuvahetus, mis tagab seadme töökindluse.

Kui sul on gaasiseadmete ohutust puudutavaid küsimusi, võta meiega ühendust!

Gaasiavarii puhul teata numbril 13404.

Gaasiseadmete pikaaegseks ning ohutuks kasutamiseks tuleb neid korrapäraselt, soovitavalt vähemalt kord aastas lasta spetsialistil kontrollida ja hooldada. Samuti võivad hooldamata kütteseadmed põhjustada õnnetusi. Oluline on järgida kõiki hooldus- ja ohutusreegleid.

Kui elad Tallinnas või Harjumaal, saad gaasiseadmete hooldustöö tellida Eesti Gaasist.

Vaata lähemalt

Vingugaasiandur on kohustuslik

Alates 01.01.2018 muutus vingugaasiandur Eestis kohustuslikuks. Andur tuleb paigaldada kõikidesse eluruumidesse, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade, näiteks veesoojendi. Päästeamet soovitab anduri paigaldada seinale ka kohtades, kus asub põlemisprotsessiga seotud seade, nagu näiteks puuküttel toimiv ahi, kamin või pliit.

Vingugaasiandur hakkab tööle juhul, kui vingugaasi kontsentratsioon õhus läheneb tasemele, mis on on ohtlik inimese tervisele. Andurita ei ole võimalik vingugaasi märgata, sest oma omadustelt on see värvitu, lõhnatu ja maitsetu. Vingugaasi mürgituse esimeseks tunnusteks on peavalu, peapööritus, väsimus või iiveldus. Ärkvel olles ei pruugi inimene neid sümptomeid vingugaasiga seostada ning une pealt üldse mitte tajuda.

Eesti Gaasist saad tellida kvaliteetse Honeywell XC70 vingugaasianduri,

  • mis sobib kasutamiseks ka vannitubades ja niisketes ruumides (IP44);
  • mille sensori ja toiteallika eluiga 7 aastat;
  • mille tootjapoolne garantii 7 aastat.

Honeywell XC70 vingugaasianduri tavahind on 48€. Eesti Gaasi klientidele, kellel on meiega gaasi- või elektrileping, on hind 45€ (käibemaksuga). Hind sisaldab postikulu.

Telli siin

Tutvu vingugaasianduri kasutusjuhendiga.

 

Kuhu vingugaasiandur paigaldada?

Vingugaasiandur on kohustuslik eluruumides, mida köetakse gaasiga või milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade, näiteks köögid ja vannitoad, kus kasutatakse veesoojendit. Üks vinguandur on mõeldud kasutamiseks ühes ruumis, sest seade näitab vaid anduri juures leviva CO taset. Mitmekorruselise elamu puhul on soovitatav vingugaasiandur paigaldada igale korrusele, võimalusel ka igasse magamistuppa.

Kui andur on paigaldatud tuppa, kus kütteseadet ei ole, peab see asuma suhteliselt lähedal toas asuvate inimeste hingamistsoonile. Näiteks elutoas tasemele, kus on inimese nägu diivanil istudes. Magamistubades peab vingugaasiandur asuma võimalikult lähedal magamiskohale.

Erinevalt suitsuandurist tuleb vingugaasiandur kinnitada ruumi seinale, 0,5–1,5 meetri kõrgusele põrandast ning kuni kolme meetri kaugusele vingugaasi tekitajast. Andur ei tohiks asuda ventilatsioonisüsteemide ja õhulõõride lähedal. Kui gaasiboiler asub vannitoas, tuleb veenduda, et vingugaasiandur sobib paigaldamiseks niisketesse ruumidesse.

Vingugaasianduri hooldus

Sarnaselt suitsuandurile tuleb ka vingugaasianduri puhul veenduda tema töökindluses. Selleks tuleb kord kuus vajutada testnuppu, mille piiksuv signaal kinnitab seadme töökorras olekut. Vingugaasiandurit tuleb regulaarselt tolmust puhastada, selleks võib kasutada nii tolmuimejat kui ka lappi. Honeywell XC70 vingugaasianduril pole patareisid vaja vahetada. Selle toiteallika elu- ja kasutusiga on 7 aastat.

 

Eesti Gaasi klienditugi (E-R 8.30-17.00)

+372 63 62 555