Menüü

Eesti Gaas - puhtama tuleviku poole

Eesti Gaas on Soome-Balti piirkonna suurim erakapitalile kuuluv energiafirma, juurtega aastas 1864. Tegutseme viiel turul – Balti riikides, Soomes ja Poolas – ning meil on kokku üle 400 000 kliendi. Välisturgudel kanname nime Elenger.

Meie tuumtoode ja -kompetents on maagaas, mida pakume klientidele erinevate toodetena – torugaasina läbi jaotusvõrgu, surumaagaasina (CNG) meie tanklates ja veeldatud maagaasina (LNG) võrguvälistele klientidele.

Meie gaasivarustus on LNG põhine, oleme sõlminud otselepingud maailma juhtivate LNG tarnijatega. Toome valdavalt Norra ja USA päritolu gaasi tankeritel nii Inkoo kui Klaipeda LNG terminali, kust see liigub mööda torustikke klientideni.

Meie tütarfirmad Gaasivõrk ja Gaso haldavad vastavalt Eesti ja Läti suurimat gaasijaotusvõrku, et gaas jõuaks tarbijateni kindlalt ja ohutult.

Koostöös sõsarettevõtetega loome maagaasil tuginevaid terviklikke energialahendusi vastavalt iga kliendi vajadustele, alates gaasitorustiku projekteerimisest kuni valmis küttelahenduse ja hoolduseni.

Maagaasi kui transpordikütuse arendamisel on  Eesti Gaas olnud Baltimaades teerajaja. Meie surugaasitanklate võrk on Eesti suurim, tankida saab nii maagaasi kui kohalikku taastuvkütust rohegaasi ehk biometaani.

Meil on oma veokipark ja gaasitanker LNG transpordiks ning punkerdamiseks nii merel kui maal.

Gaasile lisaks müüme elektrit, et soojus ja valgus jõuaksid kodudesse ja ettevõtetesse mugavalt, ühest kohast. Toodame ka ise rohelist elektrit nii omaenda päikseparkides kui klientidele ehitatavates individuaalsetes päiksejaamades.

Eesti Gaas kuulub Eesti erakapitalile. Ettevõtte ainuomanikuks on investeerimisfirma Infortar, kelle aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsil.

AS Eesti Gaas on sertifitseeritud ning vastab ISO 9001 ja ISO 14001 standardile. Eesti Gaas kuulub Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liikmete hulka.

Tütarettevõtted

elenger suomi LNG and natural gas solutions
elenger latvija LNG and natural gas solutions
elenger lietuva LNG and natural gas solutions
Elenger Marine LNG solutions

 

 


Rohkem infot:

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555