Menüü

Eesti Gaas - puhtama maailma poole

Eesti Gaas on Soome-Balti piirkonna suurim erakapitalile kuuluv energiafirma, juurtega aastas 1864.

Meie tuumtoode ja -kompetents on maagaas, mida pakume klientidele erinevate toodetena – torugaasina läbi jaotusvõrgu, surumaagaasina (CNG) meie tanklates ja veeldatud maagaasina (LNG) võrguvälistele klientidele.

Meie gaasitarned on valdavas osas LNG põhised. Toome LNG laste nii Klaipeda kui alates 2023. aastast Inkoo terminali, kust gaas liigub mööda torustikke klientideni. Lisaks ostame gaasi börsilt, partnerfirmadelt.

Me loome maagaasil tuginevaid terviklikke energialahendusi vastavalt iga kliendi vajadustele, alates gaasitorustiku projekteerimisest kuni valmis küttelahenduse ja hoolduseni.

Maagaasi kui transpordikütuse arendamisel on  Eesti Gaas olnud Baltimaades teerajaja. Meie surugaasitanklate võrk on Eesti suurim, tankida saab nii maagaasi kui kodumaist taastuvkütust rohegaasi ehk biometaani.

Meil on oma veokipark ja gaasitanker LNG transpordiks ning punkerdamiseks nii merel kui maal.

Gaasile lisaks pakume nii kodu- kui äriklientidele elektrit, et soojus ja valgus jõuaksid kodudesse ja ettevõtetesse mugavalt, ühest kohast. Toodame ka ise rohelist elektrit nii omaenda päikseparkides kui klientidele ehitatavates individuaalsetes päiksejaamades.

Meie tütarfirma Gaasivõrk haldab Eesti suurimat gaasijaotusvõrku, et gaas jõuaks tarbijateni kindlalt ja ohutult.

Eesti Gaas tegutseb Elengeri nime all Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas, pakkudes äriklientidele energialahendusi.

Eesti Gaas kuulub 100%-liselt Eesti erakapitalile. Ettevõtte omanikuks on investeerimisfirma Infortar, kes on muuhulgas Tallinki suuraktsionär. Eesti Gaasil on 50000 klienti.

AS Eesti Gaas on sertifitseeritud ning vastab ISO 9001 ja ISO 14001 standardile.

Tütarettevõtted

elenger suomi LNG and natural gas solutions
elenger latvija LNG and natural gas solutions
elenger lietuva LNG and natural gas solutions
Elenger Marine LNG solutions

 


Rohkem infot:

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555