Menüü

As Infortar omandab enamusosaluse AS-is Eesti Gaas

AS Eesti Gaas annab teada, et Eesti üks suuremaid investeerimisfirmasid AS Infortar on omandanud ettevõttes enamusosaluse. Infortar on Läänemere juhtiva laevafirma Tallink suuromanik ning on lisaks investeerinud kinnisvarasse, hotellindusse, trükitööstusse ja ühistransporti. Me tervitame nende sisenemist hoogsalt muutuvasse energeetikasektorisse ja soovi Eesti Gaasi arengusse märkimisväärselt panustada.

Infortari eesmärk on tuua kohaliku kapitali toel energeetikaturule konkurentsi juurde, tõsta klienditeeninduse kvaliteeti ning pakkuda uusi tooteid. Nende veenev taust ettevõtete arendamisel ning Eesti Gaasi töötajate pikaajaline kogemus energiavaldkonnas annavad koos suurepärase eelduse uute väärtuste loomisele meie klientide jaoks. Soovime laiendada maagaasi kui kõige keskkonnasõbralikuma kütuse kasutamist nii energeetikas kui transpordis, arendada konkurentsivõimelisi elektritooteid ja toetada oma klientide äritegevust efektiivsete terviklahendustega.

AS Infortar omab enamusosalust ettevõttes OÜ Trilini Energy, mis sõlmis Fortum Heat and Gas OY-ga lepingu ASis Eesti Gaas 51% suuruse aktsiapaki ostuks. Trilini Energy on teinud ostupakkumise Eesti Gaasi 37% aktsiatest omavale Gazpromile ja 10% Itera Latvijale. Väikeaktsionärid omavad Eesti Gaasis 1,57% suurust osalust.

AS Infortar on 381 miljoni euro suuruse turuväärtusega investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, kinnisvara, hotellindus ja trükitööstus. Lisaks 38% osalusele AS-is Tallink Grupp kuulub ASi Infortar investeeringute portfelli ka ligikaudu 65 000 m² erinevaid hotelli- ja SPA kinnistuid Tallinnas ning üle 330 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses. AS Infortar on trükikoja AS Vaba Maa omanik ning tulevase multifunktsionaalse ostu- ja meelelahutuskeskuse Tallink City arendaja.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis gaasitanklat.

Eesti Gaas annab tööd 205 inimesele, kontserni käive ulatus möödunud aastal auditeerimata andmetel 130 miljoni euroni. AS Eesti Gaas müüs maagaasi 2015. aastal 386 miljonit m3, ettevõttel on 1570 äriklienti ja 41 160 koduklienti. Eesti Gaas müüb ka kodu- ja äriklientidele elektrit, eelmisel aastat kokku 9,7 GWh.

Soovime jätkuvalt meeldivat koostööd!

Lugupidamisega,


Raul Kotov
Juhatuse liige

Sergey Zagrebaylov
Juhatuse liige

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555