Menüü

Eesti Gaas alustas tegevust Balti gaasibörsi Eesti turupiirkonna turutegijana

AS Eesti Gaas alustas 2018. aastal tegevust Balti gaasibörsi Eesti turupiirkonna turutegijana. Turutegija leping, mille GET Baltic ja AS Eesti Gaas allkirjastasid, kohustab ettevõtet säilitama likviidsust ja toetama tehinguid Eesti turupiirkonnas, võimaldades perioodilisi maagaasi ostu-müügi tellimusi börsi elektroonilise tehingute süsteemi kaudu.

“Loodame, et meie kaasatus regionaalsel gaasibörsil soodustab Eesti gaasituru arengut ja maagaasi veelgi suuremat konkurentsivõimet, tuues kasu nii börsil kauplejatele kui ka tarbijatele,“ ütles Eesti Gaasi juhatuse liige Margus Kaasik. „Näeme regionaalses maagaasibörsis olulist Balti gaasituru integratsioonivahendit, mida hakkame kasutama oma gaasikauplemisega seonduvate tegevuste laiendamiseks Baltimaades,“ lisas ta.

Turutegija on Balti gaasibörsil osaleja, kes kohustub allakirjutatud Turutegija lepingu alusel esitama teatud mahu maagaasi ostu-müügi tellimusi selleks, et suurendada teiste börsiosaliste suutlikkust astuda tehingusse turuhinnaga.

“Oleme väga rahul, et allkirjastasime Eesti Gaasiga Turutegija lepingu ning saame koostööd laiendada,“ sõnas Balti gaasibörsi tegevdirektori kohusetäitja Gintaras Buzkys. „See samm aitab suurendada Eesti turupiirkonnas likviidsust, mis tähendab kasvavat aktiivsust börsil, rohkem läbinähtavust ja usaldatavat hinnaindeksit. Teeme pidevalt koostööd juhtivate energiakauplejatega eesmärgiga allkirjastada uusi lepinguid ja tagada piisavat turusügavust kõigis Baltimaade turupiirkondades,“ lisas Buzkys.

AS Eesti Gaas on Eesti suurimaid ja kogenumaid energiafirmasid, mille tuumtoode ja -kompetents on maagaas – tõhus, soodne ja puhas energiaallikas. Ettevõte pakub maagaasi erinevate toodetena – torugaasi, surumaagaasi (CNG) ja veeldatud maagaasina (LNG) – nii kütteks, tööstussisendiks kui transpordikütuseks. Eesti Gaas müüb ka elektrit nii era- kui ka äriklientidele.

GET Baltic on litsentseeritud maagaasi turuoperaator, kes tegutseb aastast 2012. Ettevõte haldab elektroonilist börsil kauplemise süsteemi spot ja forward maagaasitoodete tehinguteks füüsilise tarnega turupiirkondades, mis asuvad Leedus, Lätis ja Eestis. Lisaks laiendab GET Baltic oma elektroonilise börsil kauplemise süsteemi funktsionaalsust ja arendab muid teenuseid. Kvaliteetsete teenuste kaudu taotleb ettevõte Baltimaade gaasi hulgimüügituru likviidsuse, konkurentsivõime ja läbipaistvuse suurendamist.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555