Menüü

Eesti Gaas kasvatas käivet

Hoolimata tavapärasest soojematest ilmadest kütteperioodil, suutis Eesti Gaas möödunud aastal oma käivet kasvatada kuue protsendi võrra 123 miljoni euroni, ettevõtte kasum langes neljale miljonile.

“Keskmine temperatuur mõjutab meie äritegevust oluliselt. Selle riski vähendamiseks oleme laienenud erinevatesse gaasimüügi harudesse – alustanud veeldatud maagaasi ehk LNG müüki, projekteerinud ja ehitanud ise esmakordselt koostootmisjaama ning laiendanud oluliselt surugaasi tanklate võrgustikku,” sõnas Eesti Gaasi juhatuse liige Margus Kaasik.

“Kuna maagaas on endiselt kõige puhtam, mugavam ja soodsam energiaallikas, näeme nii olemasolevates kui uutes suundades kasvuvõimalusi ning jätkame mahukate investeeringutega,” lausus Kaasik.

“Juba paari kuu pärast valmivad uued surugaasitanklad Viljandis, Jõhvis ja Rakveres. Pärnu linna ühistransport on üle läinud gaasi kasutamisele, Tartu linna ühistransport on minemas ning nende eeskuju puhtama linnaõhu nimel järgivad küllap ka teised linnad,” märkis Kaasik.

Möödunud aastal müüs Eesti Gaas 439,7 miljonit m3 maagaasi. Surumaagaasi müüdi 6,5 miljonit m3, LNG veeldatud maagaasi 18 miljonit m3 ning elektrit 50 GWh.

Eesti Gaas investeeris möödunud aastal 7,7 miljonit eurot, millest suuremate investeeringutena paigutati gaasi jaotusvõrku 2,7 miljonit eurot ja surugaasitanklate ehitusse 2,3 miljonit eurot. LNG veokite ja seadmete soetamisse investeeriti 0,7 miljonit eurot. Seoses jätkuvate investeeringutega äri laiendamisse Eesti Gaas dividende käesoleval aastal ei maksa.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555