Menüü

Eesti Gaas kasvatas poolaastaga surugaasi, LNG ja elektri müüki

Eesti Gaas kasvatas esimesel poolaastal surugaasi müügimahtu kolmandiku võrra, LNG-d poole ja elektrimüüki pea kaks korda enam kui mullu samal perioodil. Samas langes ilusate ilmade tõttu mõnevõrra soojatootmiseks müüdava gaasi maht.

Eesti Gaas müüs sellel poolaastal 247,1 mln m3 gaasi, eelmisel aastal 7,1 mln m3 enam ehk 254,2 mln m3. “Soojad kevadkuud mõjutasid maagaasi müüki ning poolaasta kokkuvõttes müügimahud mõnevõrra kahanesid,“ ütles Eesti Gaasi tegevjuht Ants Noot ning lisas, et maagaasi tarbimismahud on alati tihedas sõltuvuses keskmisest temperatuurist.

“Siiski kasvatasime kõikide teiste toodete müügimahte. Surumaagaasi tarbiti tanklates pea kolmandiku võrra enam kui möödunud aastal, mille kasv tuleneb alates maist alanud eestimaise rohegaasi müügist ning meie tanklaketi laienemisest,” lausus Ants Noot. Kokku on Eesti Gaasil kaheksa tanklat neljas linnas ning tanklavõrgu laiendamine jätkub Viljandis, Jõhvis, Rakveres.

Kuue kuuga on Eesti Gaas müünud 4,1 mln m3 surugaasi, eelmisel aastal samal perioodil aga 2,8 mln m3. Juunikuus müüdi surugaasi 0,67 mln m3, millest ligi 72% ehk 0,49 mln m3 moodustas Eestimaal toodetud rohegaas.

LNG-d müüdi poole aastaga 8679 tonni, mis teeb torugaasi ühikutes ligi 12,5 mln m3. Eelmise aasta võrdlusperioodil oli LNG müük 5575 tonni, kasv on seega üle 55%. “Lisaks suurkliendile Tallinkile, oleme kasvatanud müüki ka Poola ja Leedu klientidele,” selgitas Eesti Gaasi tegevjuht.

Aasta esimese kuue kuuga on Eesti Gaas müünud elektrienergiat 40,2 GWh mahus, eelmisel aastal samal ajal oli müügimaht 24,1 GWh. Eesti Gaasi elektriklientide arv on aastaga kasvanud üle 1,5 korra.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555