Menüü

Eesti Gaas laieneb Läti kodugaasiturule

Balti-Soome piirkonna suurim erakapitalil energiafirma Eesti Gaas plaanib alustada mais avaneval Läti maagaasi jaeturul tegutsemist ning võtta Eestiga võrreldes neli korda suuremal turul arvestatava turuosa.

Margus Kaasik

Margus Kaasik 

„Kui Eestis kasutab maagaasi 100 000 leibkonda, siis Lätis umbes 400 000. Ettevõtetele oleme Lätis gaasi müünud viimased viis aastat, nüüd tahame osa saada vabanevast koduturust. Saame kliendile pakkuda paremat hinda ja kindlamat tarnet, kuna ostame gaasi ise suurtes kogustes otse lääne tootjatelt,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Eesti Gaas jätkab laienemist – täna tuleb 70% meie müügist välisturgudelt, sisuliselt iga päevaga see number kasvab. Edukas laienemine on meil võimaldanud kasvada Balti-Soome piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks. Jätkame gaasi kõrval ka teiste energiatoodete arendamist ja pakkumist – „Eesti Gaas“ pole enam ammu ainult „Eesti“ ja vaid „gaas“,“ tähendas Kaasik.

Eesti Gaas on sõlminud LNG terminalidega kokkulepped käesoleva aasta sügiseni kokku kümne gaasilaeva toomiseks – kolm tarnet Ameerika Ühendriikidest ja Norrast on juba jõudnud jaanuaris ja märtsis Leedu Klaipeda sadamasse ning kevadsuvel tuleb veel seitse Soome Inkoo sadamasse. Eelmisel aastal hankis Eesti Gaas oma klientidele viis suurt laevatäit gaasi Klaipeda sadama kaudu.

Märtsi alguses teatas Eesti Gaas laienemisest Poola, kus ettevõte müüb gaasi nii otse lõpptarbijale kui hulgi edasimüüjale ning kaupleb kohalikul gaasibörsil.

Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab riigi suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Kontsernil on kokku 50 000 klienti. Alates 2016. aastast kui ettevõtte omandas Eesti üks suurim investeerimisettevõte Infortar on Eesti Gaas kasvanud Soome-Balti piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks, ettevõtte müügist üle 70 protsendi moodustab müük välisturgudel.

 

 

 

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555