Menüü

Eesti Gaas langetab järjekordselt gaasi hinda

Lisaks juba varem teavitatud gaasi hinnalangetusele alates maikuust alandab Eesti Gaas juunis kodukliendi paindliku paketi hinda veel seitse protsenti. Alates 1. maist on hind 0,69 eurot/m3  ja alates 1. juunist 0,64 eurot/m3 koos käibemaksuga.

Sügisese tipuhinna tasemelt 2,85 eurot/ m3 on Eesti Gaasi koduklientide hind langenud poolaastaga üle 77 protsendi. Suuremad gaasi hinnalangetused toimusid möödunud aasta detsembris ja käesoleva aasta veebruaris, mil Eesti Gaas alandas maagaasi hinda vastavalt 35 ja 50 protsenti.

„Gaasihinda aitab meil kliendi jaoks alla tuua globaalse gaasihinna langemine sõjaeelsele tasemele ning meie tellitavad suured LNG tarned, oleme olnud turul reeglina esimesed, kes hinda langetavad,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Tarnime meie piirkonnas ühena vähestest gaasi ise otse tootjatelt Ameerika Ühendriikidest ja Norrast Soome Inkoo ja Leedu Klaipeda terminali, see on võimaldanud meil klientidele paremaid tingimusi pakkuda ja ettevõtte turuosa maagaasi müügis Balti-Soome turul 17,5 protsendini kasvatada, oleme kasvanud siinse piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks,“ lausus Kaasik.

Eesti Gaas on esimese nelja kuuga toonud juba viis gaasitankerit Leedu Klaipeda ja Soome Inkoo sadamasse ehk sama palju kui eelmise aasta jooksul kokku. Käesoleval nädalal teatas Eesti Gaas algselt planeeritutele lisaks ühe täiendava laeva tellimisest Inkoo terminali.

Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab Eesti suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Kontsernil on kokku 50 000 klienti. Alates 2016. aastast kui ettevõtte omandas Eesti üks suurim investeerimisettevõte Infortar on Eesti Gaas kasvanud Soome-Balti piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks, ettevõtte müügist üle 70 protsendi moodustab müük välisturgudel. Aprilli keskel teatas ettevõte lepingu sõlmimisest Läti suurima gaasi jaotusvõrgu Gaso ostuks.

 

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555