Menüü

Eesti Gaas langetab oluliselt gaasi hinda

Lähtuvalt maagaasi hindade langusest maailmaturul, langetab Eesti Gaas detsembris kodukliendi paindliku paketi hinda 35 protsenti. Uus hind alates 1.12.2022 on 1,85 eurot/m3 koos käibemaksuga.

Tanker Isabella jõudmas Klaipeda sadamasse  

„Soojad ilmad, täis mahutid ja gaasitarbimise vähenemine on maailmaturu hinna praegu alla toonud, mistõttu saame nüüd talve eel kardetud hinnatõusu asemel oma klientidele teada anda hoopis hinnalangusest,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Kui pikalt selline gaasi ülepakkumine Euroopas püsib, on hetkel veel raske öelda. Lähiajal ilmselt see jätkub, aga tõehetk saabub külmade ilmade ja nõudluse kasvuga. Igal juhul aitab gaasi kõrget hinda alla tuua ja paigal hoida Euroopas kiirkorras kerkiv LNG taristu ja sadamad,“ lausus Kaasik.

„Maailmas on gaasi piisavalt ja mõistliku hinnaga, küsimus on täna nii Euroopa kui meie piirkonna vastuvõtuvõimes ja pikaajalistes lepingutes tarnijatega. Väga tahaks loota, et oleme tipu ületanud ja edaspidi hinnast rääkides, saame jagada peamiselt vaid häid uudised,“ ütles Kaasik.

Eelmisel nädalal jõudis Klaipedasse esimene Eesti Gaasi enda tellitud laevatäis Ameerika Ühendriikide päritolu gaasi. Tegemist on juba arvult neljanda suure gaasitarnega, millega Eesti Gaas tagab oma klientide varustatuse sügiskuudel. Järgmised Eesti Gaasi poolt tellitud laevad on tulekul novembris ja jaanuaris.

Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab riigi suurimat gaasivõrku. Ettevõte arendab aktiivselt taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

 

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555