Menüü

Eesti Gaas on alustanud LNG punkerdamist Helsingis Hanasaari sadamas

Eesti Gaas punkerdab Hanasaari sadamas ESL Shipping’u sõsaraluseid M/S Viikki ja M/S Haaga.

Tegemist on 2018.a valminud puistlastilaevadega, mis kasutavad mootorites kütusena veeldatud maagaasi. Tänu sellele ja hüdrodünaamilisele kerele ning teistele innovatiivsetele lahendustele on sõsaraluste CO2 emissioon 50% madalam kui eelmise põlvkonna laevadel.

“Lisaks uutele reisilaevadele lähevad ka uued kaubalaevad järjest üle LNG tehnoloogiale. LNG vahetab välja seni laevakütusena kasutusel olnud diislikütuse, mille tulemusel saame puhtama õhu ja Läänemere,” märkis Eesti Gaasi juhatuse liige Kalev Reiljan.

“Meil on väga hea meel alustada koostööd ESL Shippinguga ja laiendada oma truck-to-ship punkerdamise portfelli”, kommenteeris Eesti Gaasi tütarfirma Elenger Marine juht Pasi Näkki. “Esimene M/S Viikki punkerdamine 1. juulil läks plaanipäraselt ja ilma tõrgeteta, olen kindel, et meie koostöö saab laabuma sujuvalt”, lisas Näkki.

ESL Shipping Ltd on juhtiv puistlasti vedaja Läänemere piirkonnas. Ettevõtte konkurentsieelis toetub suutlikkusele tarnida aastaringselt, ka keerulistes ilmastikuoludes, tooteid ja tooret tööstustele ja energiatootjatele. ESL Shipping Ltd on tegutsenud üle 70 aasta ja on Aspo Plc tütarettevõte.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555