Menüü

Eesti Gaas on Eesti edukaim ettevõte

Äripäeva jagatava Eesti edukaima ettevõtte tiitli võitis Eesti Gaas, ettevõte kasvatas eelmisel aastal käivet enam kui poole miljardi euro võrra. Aasta varem oli Eesti Gaas TOP100 edetabelis 11. kohal.

Margus Kaasik (foto autor: Raul Mee)

Margus Kaasik (foto autor: Raul Mee) 

“Kui me tunnustuse toonud 2022. aastal tööd tegime, siis me muidugi majandustulemustele ning aule ja kuulsusele ei mõelnud, oluline oli gaas kätte saada klientidele, kuna üsna kohe peale Ukrainas lahvatanud suursõja algust läks gaasi idaimport kinni,” meenutas Eesti Gaasi juht Margus Kaasik.

Pööre lääne päritolu veeldatud maagaasile läks Eesti Gaasil mitme konkurendiga võrreldes kergemini, sest ettevõte oli juba aastaid LNGga väikeses mahus tegelenud. Eesti Gaasil oli kogemusi Klaipeda terminalis, mõned raamlepingud andsid eelduse muutuse tegemiseks suhteliselt kiiresti – ilma nendeta olnuks palju raskem. “See võimaldas meil olla paljudest sammukese ees ja sellest tihtipeale piisab. Ei pea olema teistest kilomeetri võrra ees, piisab sammust või kahest ja saad turult need paremad palad kätte,” märkis Kaasik. Nii õnnestuski Eesti Gaasil võita keerulisel aastal tarbijate usaldust ja turuosa nii Eestis kui välisturgudel.

Lisaks maagaasile tegeleb Eesti Gaas elektri müügiga ja üle 70 protsendi ettevõtte müügimahust tuleb välismaalt – Soomest, Lätist ja Leedust. Esimesed sammud on tänaseks tehtud ka Poolas. Ettevõtte puhaskasum kasvas aastaga üle kolme korra ja küündis eelmisel aastal 95 miljoni euro lähedale. Eesti Gaas kuulub Eesti investeerimisfirmale Infortar.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555