Menüü

Eesti Gaas on kõige konkurentsivõimelisem suurettevõte

Eelmise aasta majandustulemuste põhjal osutus Eesti Gaas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursil „Konkurentsivõime edetabel 2021″ kõige konkurentsivõimelisemaks suurettevõtteks ning ühtlasi kõige konkurentsivõimelisemaks tööstus- ja energeetikaettevõtteks. Eesti Gaas AS on 2021. aasta konkurentsivõimelisim suurettevõte.

Eesti Gaasi juhatuse esimehe Ants Noot ütleb, et heade tulemuste taga on viimase 3-4 aasta järjepidev töö äriportfelli laiendamisel. “Hakkasime esimesena Eestis pakkuma oma tanklates maagaasi taastuvversiooni, kodumaist päritolu rohegaasi, mida meie sõsarfirma toodab praegu juba kolmes biojaamas,” toob ta näite. Ettevõte tegutseb juba mitmendat aastat ka päikseenergiavaldkonnas, ehitades parke nii omatootmiseks kui klientidele.

Eesti Gaas on olnud esimene ja ainus ettevõte kogu Balti regioonis, kes on välja arendanud LNG püsitarne ja punkerdamise võimekuse ning on kujunenud juhtivaks torustike ja gaasiinfra projekteerijaks ja ehitajaks Eestis.

Hüppeline kasv numbrites on tulnud aga eelkõige tänu edukale laienemisele Lätti, Leetu ja eriti Soome, kus Elenger – Eesti Gaasi rahvusvaheline nimi – on maagaasi müügis saavutanud arvestatava turuosa. Kontserni müügimahust tuleb juba üle 60% Eestist väljastpoolt ning kaugel pole maagiline 10 TWh piir.

Lähiaastatel on Eesti Gaasil plaanis geograafiliselt veelgi laieneda ja suurendada taastuvenergia portfelli. Arvestades Eesti ja EL-i rohe-eesmärke, on näha kasvuvõimalusi nii päikese- kui tuuleenergias, samuti rohegaasi valdkonnas. Sel sügisel alustab tööd ettevõtte uhiuus LNG punkrilaev, mis hakkab teenindama kõiki keskkonnasõbralikke aluseid Läänemere piirkonnas.

Ka Eesti Gaasi traditsioonilise tuumtoote maagaasi kasutus ja tähtsus lähiaastatel kasvab. “Praegune gaasi hinnatõus on erakorraline ja eeldatavalt ajutine anomaalia. 20-30 aasta perspektiivis on just maagaas tänu puhtusele ja alternatiividega võrreldes mõistlikumale hinnale parim partner taastuvenergiale, mängides Eesti ja Euroopa rohepöördes olulist rolli,” usub Ants Noot.

Fotod: Rene Riisalu

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555