Menüü

Eesti Gaas on langetanud gaasihinda 76 protsenti

Eesti Gaas langetab sarnaselt möödunud kuudega ka mais kodukliendi paindliku paketi hinda – uus hind on 0,69 eurot/ m3. Sügisese tipuhinna tasemelt 2,85 eurot/ m3 on Eesti Gaasi koduklientide hind langenud poolaastaga 76 protsenti.

„Gaasi hind on tagasi sõjaeelsel tasemel, 2021. aasta sügises. Kuna Euroopa mahutitesse on täna võrreldes möödunud aastaga kaks korda rohkem gaasi kogutud, eeldame et sarnane hinnatase jääb püsima, mõnede prognooside kohaselt järgmise kütteperioodi lõpuni,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

Suuremad gaasi hinnalangetused toimusid möödunud aasta detsembris ja käesoleva aasta veebruaris, mil Eesti Gaas langetas maagaasi hinda eelnenud kuuga võrreldes vastavalt 39 ja 52 protsenti.

Eesti Gaas on sõlminud LNG terminalidega kokkulepped käesoleva aasta sügiseni kokku kümne gaasilaeva toomiseks – kolm tarnet Ameerika Ühendriikidest ja Norrast on juba jõudnud jaanuaris ja märtsis Leedu Klaipeda sadamasse ning kevadsuvel tuleb veel seitse Soome Inkoo sadamasse.

Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab riigi suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Kontsernil on kokku 50 000 klienti. Alates 2016. aastast kui ettevõtte omandas Eesti üks suurim investeerimisettevõte Infortar on Eesti Gaas kasvanud piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks, ettevõtte müügist üle 70 protsendi moodustab müük välisturgudel.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555