Menüü

Eesti Gaas sai loa Läti gaasivõrgu ostuks

Balti-Soome piirkonna suurim erakapitalil energiafirma Eesti Gaas sai Läti valitsuselt ja konkurentsiametilt nõusoleku Latvijas Gaze tütarfirma Gaso ja Läti maagaasi jaotusvõrgu omandamiseks. Ostutehingu maksumus ületab 120 miljonit eurot, teadaolevalt on tegemist ühe suurima välisinvesteeringuga Läti majandusse.

Margus Kaasik 

„Täname Läti valitsust usalduse eest – mõistame täielikult jaotusvõrgu olulisust strateegilise ettevõttena ning soovime oma kogemusi gaasivõrgu haldajana jagada, ettevõtet arendada ja kokkuvõttes Läti gaasitarbijatele parimat teenust pakkuda,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Suures pildis on tegemist loogilise arenguga – Eesti ja Läti gaasivõrk on ehitatud üheks tervikuks, see juba on oma olemuselt üks süsteem. Meie kui ettevõte jaoks on Läti jaotusvõrgu omandamine aga oluliseks sammuks Eesti Gaasi laienemisel piirkonnas suurimaks erakapitalil energiafirmaks,“ märkis Kaasik.

Eesti Gaas sõlmis lepingu Latvijas Gaze tütarfirma Gaso omandamiseks käesoleva aasta aprilli keskel, valitsus andis tehingule nõusoleku juuni alguses, konkurentsiamet eelmise nädala lõpus. Läti maagaasi jaotusvõrgu torustik ulatub 5420 km, ettevõttel on üle 375 000 kliendi.

Viiel turul – Soomes, Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – tegutsev Eesti Gaas kasvas möödunud aastal Soome ja Balti piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks. Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab Eesti suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

 

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555