Menüü

Eesti Gaas sõlmis lepingu Läti gaasivõrgu ostuks

Balti-Soome piirkonna suurim erakapitalil energiafirma Eesti Gaas sõlmis täna 120 miljoni euro suuruse lepingu Latvijas Gaze tütarfirma Gaso omandamiseks, kellele kuulub Läti maagaasi jaotusvõrk.

Ain Hanschmidt

Ain Hanschmidt 

Tehingu lõpuleviimiseks on vajalik Läti Konkurentsiameti nõusolek ning Läti valitsuse poolne luba Gaso kui strateegilise ettevõtja omandamiseks.

„Näeme gaasil tulevikku ning teame kuidas seda äri teha ja kasvatada. Loodame, et saame oma kogemusi gaasivõrgu haldajana jagada ning et omanikuvahetus aitab ettevõttel edasi areneda ja Läti gaasitarbijatele parimat teenust pakkuda,“ märkis Eesti Gaasi nõukogu esimees Ain Hanschmidt.

„Infortari toel on Eesti Gaas arenenud kohalikust gaasimüüjast piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks, umbes 70 protsenti meie müügimahtudest tuleb välisturgudelt. Läti gaasivõrgu omandamine on järjekordne pikk samm Eesti Gaasi kui Läänemere piirkonna energiafirma laienemisel – Läti gaasivõrk on Eesti omast ligi neli korda suurem, kokku ligi 400 000 tarbijaga,“ ütles Hanschmidt.

„Sarnaselt muu Euroopaga näeme gaasil olulist rolli üleminekukütusena ja taastuvenergia toetajana. Gaasi kasutuse väljavaade julgustab meid ka gaasivõrku investeerima – oleme tänaseks lepingu sõlminud ja ootame Läti riigi poolset otsust,“ ütles Hanschmidt.

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab Eesti suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

Eesti Gaasi omaniku Infortari bilansimaht ulatub 1,1 miljardi ja omakapital 569 miljoni euroni. Infortar tegutseb viies riigis, ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on energeetika, laevandus ja kinnisvara. Kokku kuulub Infortari kontserni 47 tütarettevõtet. Infortar omab ligi 41 protsendi suurust osalust AS-is Tallink Grupp, 100% osalust AS-is Eesti Gaas ning mitmekülgset ja kaasaegset kinnisvaraportfelli.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555