Menüü

Eesti Gaas suurendas mullu surugaasi ja elektri müüki

Eesti Gaas müüs eelmisel aastal võrreldes aasta varasemaga ligi kolmandiku võrra rohkem surugaasi ja poole võrra enam elektrit, maagaasi maht jäi tunamullusele tasemele veidi alla.Eesti Gaas suurendas mullu surugaasi ja elektri müüki

Surugaasi müüs Eesti Gaas eelmise aasta kokkvõttes 8,2 miljonit m3, aasta varem 6,5 miljonit m3. Mullusest surugaasi tarbimisest moodustas ligi 3,5 miljonit m3 eestimaine rohegaas.

Eesti Gaasi tegevjuht Ants Noot näeb surugaasi tarbimise kasvu jätkumist ka alanud aastal.

“Keskkonna- ja rahakotisõbralikud kütused võidavad üha suuremat poolehoidu, mida näitab nii üldiselt surumaagaasi kui ka kodumaise puhta rohegaasi tarbimise kasv,“ selgitas Noot. „Rohegaas moodustas detsembrikuus juba 80% müüdud surugaasist, aasta kokkuvõttes veidi üle poole.“

„Prognoosin, et surugaasi müük suureneb ka sel aastal nii tarbijate teadlikkuse, bensiini ja diisli kõrge hinna kui ka laienenud gaasitanklate võrgu arvelt,“ märkis Eesti Gaasi tegevjuht lisades, et tanklaketi laienemine üle Eesti annab autoomanikele reaalse võimaluse gaasiautole üle minna. Klientidele on üle Eesti avatud kokku 11 Eesti Gaasi tanklat, kõigis on võimalik tankida ka kodumaist rohegaasi.

Torumaagaasi müüs Eesti Gaas eelmise aasta kokkuvõttes ligi 416 miljonit m3, aasta varem oli müügimaht 440 miljonit m3. „Gaasi müük on tugevas seoses ilmaga. Ehkki aasta viimased kuud olid külmemad ja kasvas jõudsalt ka maagaasi tarbimine, siis aasta kokkuvõttes jäi tarbimine varasemale aastale umbes viie protsendiga alla,“ selgitas Noot.

Elektrit müüs Eesti Gaas möödunud aastal 81,4 GWh, eelneval aastal 49,9 GWh, klientide arv on kasvanud 10 000 mõõtmispunktini. „Elektriklientide arvu kasv näitab, et üha enam eelistatakse võtta energialahendused ühelt pakkujalt, see on kliendile soodsam ja ka mugavam.“

Sarnaselt elektrile kasvatas Eesti Gaas ka veeldatud maagaasi müüki. Aastaga tarniti üle 16 000 tonni LNG-d ja äsja leidis aset Tallinki laeva Megastar 1500-s punkerdamine. „Oleme nüüdsest Megastari ainupunkerdajad ja pingutame ka uute LNG klientide võitmise nimel, seega ootame LNG müügi kasvutrendi jätkumist,“ lausus Eesti Gaasi tegevjuht.

Eesti Gaas tarnib klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasina (LNG). Lisaks müüb ettevõte elektrit nii kodu- kui äriklientidele ning arendab erinevaid energiatootmislahendusi. Eesti Gaasil on 50 000 klienti ja 230 töötajat.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555