Menüü

Eesti Gaas suurendas mullusega võrreldes müüki viiendiku võrra

AS Eesti Gaas on üheksa kuu kokkuvõttes müünud 328 miljonit m3 gaasi, eelmisel aastal oli võrdlusnumber 277 miljonit m3. Seega üheksa kuuga on gaasimüük võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud 18%.

„Eesti Gaasi heade müügitulemuste taga on maagaasi jätkuvalt soodne hind. Oleme mitmekesistanud oma tarneallikaid ja suudame importida maagaasi konkurentsivõimelistel tingimustel,“ kommenteeris ettevõtte tegevjuht Ants Noot. „Kliendid usaldavad Eesti Gaasi, kuna me toome maagaasi Eestisse stabiilselt, aasta ringi, ilma katkestusteta,” lisas ta.

Käesoleva aasta septembrikuus müüs Eesti Gaas 18,1 miljonit m3 gaasi, mis on 0,2 miljonit m3 rohkem võrreldes eelmise aasta sama ajaga.

Kasvanud on jätkuvalt surumaagaasi tarbimine transpordis. Üheksa kuuga on sõiduautod, veoautod ja bussid tarbinud kokku 3,3 miljonit m3 gaasi, eelmisel aastal oli surumaagaasi tarbimine sama ajaga 2,4 miljonit m3, mis teeb kasvuks ligi 40%.

„Surumaagaasi müügi jätkuv suurenemine näitab sõidukiomanike teadlikkust – üha rohkem inimesi teadvustab maagaasi edumeelse autokütusena, mis säästab nii raha kui ka keskkonda,“ sõnas Noot.

Elektrilepingu on Eesti Gaasiga sõlminud tänavu 890 uut klienti. Just elektrimüük on ka käesoleva sügise prioriteet. „Kui võrdleme näiteks Eesti Gaasi kodukliendi elektripakette turuvalitseja hinnakirjaga, on meie börsihinna marginaal kaks korda madalam. Kliendi jaoks on selgelt mõistlik osta nii gaasi kui ka elektrit Eesti Gaasilt ning seda teavitustööd me ka aktiivselt teeme,“ kinnitas Noot.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis surumaagaasitanklat.

Eesti Gaas annab tööd enam kui 200 inimesele, kontserni käive ulatus möödunud aastal 130 miljoni euroni. Ettevõttel on 1600 äriklienti ja 42000 koduklienti.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555