Menüü

Eesti Gaas tellis lisalaeva

Suurenenud gaasinõudluse katmiseks tõi Balti-Soome piirkonna suurim erakapitalil energiafirma Eesti Gaas koostöös globaalse energiahiiuga Total eelmisel nädalal Soome Inkoo terminali täiendava laevakoguse LNG-d Ameerika Ühendriikidest.

Solaris 

„Põhjuseid on kaks – Eesti Gaasi kontsern on oma turuosa siinses piirkonnas keerulistel aegadel kasvatanud ja laiemalt on gaasi kasutus tõusule pööranud – algselt plaanitud kümnest laevast sügiseni jääb väheseks, pole võimatu, et ka peale antud lisalaeva tuleb suvel üks täiendav tarne veel teha,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Erakapitalil tegutseva ettevõttena oleme saanud kriisis kiiremalt reageerida ja otsuseid teha, täiendavat huvi ja kindlust on andnud otselepingud tarnijatega – ostame ja toome piirkonnas ühe vähesena ise LNG-d peamiselt Ameerika Ühendriikidest ja Norrast, see võimaldab pakkuda meie klientidele soodsamat hinda ja kindlamat tarnet,“ tähendas Kaasik.

Eesti Gaasi poolt möödunud aastal klientidele müüdud maagaasi osakaal kogu maagaasi tarbimisest kasvas Balti riikides ja Soomes 17,5 protsendini, ettevõte on kasvanud Balti-Soome piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks. Käesoleva aasta veebruaris teatas ettevõte laienemisest Poola turule. Kui eelmisel aastal hankis Eesti Gaas oma klientidele viis suurt laevatäit gaasi, siis sel aastal on viis tarnet toodud nelja kuuga.

Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab Eesti suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Kontsernil on kokku 50000 klienti. Alates 2016. aastast kui ettevõtte omandas Eesti üks suurim investeerimisettevõte Infortar on Eesti Gaas kasvanud Soome-Balti piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks, ettevõtte müügist üle 70 protsendi moodustab müük välisturgudel.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555