Menüü

Eesti Gaasi eelmist aastat ilmestasid surumaagaasi müügi kasv ja elektriklientide arvu suurenemine

2017. aastal müüs Eesti Gaas kokku 440 mln m3 gaasi, aasta varem müüdi 489 mln m3.  Oluliselt on aasta lõikes kasvanud surumaagaasi müük ning elektriklientide arv.

Ärikliendid ostsid 2017. aastal 382 mln m3 gaasi, aasta tagasi 430 mln m3 gaasi. Kodutarbijad ostsid lõppenud aastal üle 57 mln m3  ja sellele eelneval aastal 59 mln m3 gaasi.

„Gaasi müügi langus on seotud nii üldise gaasitarbimise vähenemise kui ka ilmastikutingimustega,“ kommenteeris tulemusi Eesti Gaasi juhatuse esimees Ants Noot. Kuna riigi poliitika soosib kaugkütte levikut ja soojatootmises puidu põletamist, siis gaasi kasutus kaugküttes on vähenenud. Lisaks oli riigi ilmateenistuse andmetel möödunud aasta keskmisest soojem ja sajusem. „Tavapärasest soojemad olid jaanuar, märts ning kõik aasta lõpukuud alates septembrist. Teisisõnu suurem aeg kütteperioodist, mis mõjutas otseselt soojatootmise vajadust ja seetõttu ka müüdavaid gaasikoguseid,“ lisas Noot. Kokku langes Eesti gaasitarbimine 2017. aastal 5,3%.

Samal ajal tegi kasvuhüppe Eesti Gaasi surumaagaasi (CNG) müük, mille tarbimine suurenes aastaga 44%.  Kui 2016. aastal müüs ettevõte 4,5 mln m3, siis mullu juba 6,5 mln m3 surugaasi. „Surumaagaasi müüginumbrites peegeldub kahe uue tankla avamine Pärnus Savi tänaval ja Tallinnas Gaasi tänaval,“ rääkis Noot. „Lisaks muutuvad ka inimesed järjest teadlikumaks ja valivad CNG-auto nii madalamate kütusekulude kui puhtama elukeskkonna kaalutlustel,“ lisas ta. Eesti Gaas avab lähiajal veel ühe tankla Tallinna kesklinnas Tehnika tänaval, töös on Rakvere, Viljandi ja Jõhvi tankla rajamine. „Meie ülesanne on ehitada kliendile mugav tanklakett, mis tooks tänavatele järjest enam keskkonnasõbralikke gaasiautosid,“ sõnas Noot.

Elektrit müüs Eesti Gaas möödunud aastal 50 GWh, eelneval aastal 14 GWh. Aasta võrdluses on elektri müügikogus kasvanud 3,5 korda. „Elektriklientide arvu kasv on rõõmustav tendents. Kui eelmise aasta alguses oli Eesti Gaasi portfellis 4100 elektritarbijat, siis käesolevaks ajaks on nende arv üle kahe korra kasvanud,“ lausus Noot.

Möödunud aastal alustas Eesti Gaas ka veeldatud maagaasi ehk LNG müüki. Aastaga punkerdati Tallinki laevale Megastar 12300 tonni LNG-d, mis torugaasi ühikuteks teisendatult teeb ligi 18 mln m3.

AS Eesti Gaas on Eesti suurimaid ja kogenumaid energiafirmasid. Ettevõtte tuumtoode on maagaas – ökonoomne ja puhas energiaallikas, mis sobib nii kütteks kui tööstusesse tehnoloogiliste protsesside sisendiks, samuti ja kasvavalt transpordikütuseks maal ja merel. Eesti Gaas tarnib klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasina (LNG), sel aastal hakatakse tanklates müüma ka kohalikku päritolu biometaani.

Gaasiga liituja saab Eesti Gaasi kontsernist tervikliku energialahenduse alates torustiku projekteerimisest kuni küttesüsteemi väljaehitamise ja katlahoolduseni. Eesti Gaas müüb lisaks elektrit nii kodu- kui äriklientidele ning arendab uue ärisuunana maagaasil baseeruvaid energia koostootmislahendusi. Ettevõttel on 48000 klienti ja 220 töötajat.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555