Menüü

Eesti Gaasi hakkab juhtima Ants Noot

ASi Eesti Gaas tegevjuhina alustab 4. aprillist tööd Eesti üks staažikam kantsler ja kogenud tippjuht, seni põllumajandus- ja maaeluministeeriumi juhtinud Ants Noot.

“Ants Noot on laialdaste kogemuste ja visiooniga tugev juht, kes on end pikaaegselt tõestanud suure organisatsiooni eesotsas. Uue juhi kaudu soovime täiendada juhtimiskompetentsi ning kasvada maagaasi müüvast ettevõttest kliendile täisteenust pakkuvaks energiafirmaks,” märkis Eesti Gaasis enamusosaluse soetanud valdusettevõtte Infortar ASi juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

Ants Noodi tähendusel töötavad Eesti Gaasis vaieldamatult oma ala tippspetsialistid, kes on üle 40 000 kliendi teenindamisega väga hästi hakkama saanud. “Esimese asjana soovin tutvuda nende tublide inimestega, kes Eesti Gaasis täna töötavad ja luua hea aluse edasiseks tulemuslikuks koostööks,” lausus Noot.

“Omamata ettevõttest veel täielikku ülevaadet, ei ole mul plaanis hakata kohe olulise mõjuga ümberkorraldusi tegema. Küll aga ei saa ignoreerida üha teravnevat konkurentsi nii gaasi- kui energiaturul laiemalt ning võttes arvesse ka uute omanike laienemisplaane, tuleb kindlasti üle vaadata Eesti Gaasi pikaajalised strateegilised eesmärgid, neid vastavalt muutunud ärikeskkonnale uuendada ning välja töötada ja ka rakendada tegevuskava nende saavutamiseks,” tähendas Noot.

Ants Noot alustab Eesti Gaasi tegevjuhina alates tänasest. Ettevõtte juhatuses jätkavad Raul Kotov ja Sergey Zagrebaylov, kes koordineerivad vastavalt müügitegevust ja infrastruktuuri.

Ants Noot on sündinud 1969. aastal ja lõpetanud 1993. aastal Eesti Põllumajandusülikooli ökonoomika ja ettevõtluse eriala. Noot on töötanud juhtivatel ametikohtadel panganduses 1993-1994, Rahandusministeeriumis 1994-1997, ASis Hansatee 1997-1999 ning alates 1999. aastast Põllumajandusministeeriumis ja tänases Maaeluministeeriumis kantslerina.

ASi Infortar tütarettevõte OÜ-s Trilini Energy sõlmis 23. veebruaril Fortum Heat and Gas OY-ga lepingu ASis Eesti Gaas 51% suuruse aktsiapaki ostuks. Märtsi keskel andis Konkurentsiamet koondumisloa, mis võimaldab ettevõttel jätkata Eesti Gaasi aktsiate soetamist. Trilini Energy on teinud ostupakkumise ka Eesti Gaasi 37% aktsiatest omavale Gazpromile ja 10% Itera Latvijale.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis gaasitanklat.

Eesti Gaas annab tööd 205 inimesele, kontserni käive ulatus möödunud aastal auditeerimata andmetel 130 miljoni euroni. AS Eesti Gaas müüs maagaasi 2015. aastal 386 miljonit m3, ettevõttel on 1570 äriklienti ja 41 160 koduklienti. Eesti Gaas müüb ka kodu- ja äriklientidele elektrit, eelmisel aastal kokku 9,7 GWh elektrit.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555