Menüü

Eesti Gaasi müüginumbrid näitavad surugaasi ja elektri tarbimise kasvu

Eesti Gaas on selle aasta üheksa kuuga müünud oma tanklates surugaasi ligi kolmandiku enam kui eelmisel aastal samal ajal ning kasvatanud elektrimüüki poole võrra.

Surumaagaasi on Eesti Gaas selle aasta septembri lõpu seisuga müünud 6,2 miljonit m3, millest kodumaise rohegaasina on kaheksas tanklas üle Eesti kütusepaaki tangitud kokku ligi 2,1 miljonit m3.

Eesti Gaasi tegevjuht Ants Noot ütles, et gaasi populaarsus sõidukikütusena on selgelt tõusuteel ja müügimahud näitavad kuust kuusse kasvutrendi. “Surugaasi müügimahud on suurenenud eelmise aastaga võrreldes ligi kolmandikku, mida ühelt poolt toetab laiem tanklakett ning teisalt inimeste üha suurem poolehoid keskkonnasäästlike kütuste tarbimisele,” ütles Ants Noot. “Rohegaas moodustab täna juba kolmandiku kogu surugaasi tarbimise mahust.”

Elektrit müüs Eesti Gaas kolme kvartaliga ligi 57 GWh, eelmisel aastal samal perioodil ulatus müügimaht 35 GWh tasemeni. Elektriklientide arv on möödunud aastaga võrreldes kasvanud poolteist korda.

“Oleme võtnud ka elektrimüügis suuna üha enam roheenergiale ning asunud ehitama päikeseenergia jaamu Pärnumaale. Seega on oodata elektrienergia müügimahtude kasvu uuest aastast ka juba lisanduva päikeseenergia arvelt,” märkis Eesti Gaasi tegevjuht.

Kokku müüs Eesti Gaas selle aasta üheksa kuuga ligi 291 miljonit m3 gaasi, eelmise aasta sama ajaga 306 miljonit m3. “Sel aastal on olnud keskmine õhutemperatuur ligi kaks kraadi soojem kui mullu, mis on avaldanud mõju ka maagaasi müügimahtudele,“ lausus Ants Noot.

LNG-d müüs Eesti Gaas selle aasta üheksa kuuga 12 297 tonni, mis teeb ligi 17,6 miljonit m3 gaasi, võrdluseks eelmise aasta sama ajaga müüdi LNG-d 9036 tonni ehk ligi 13 miljonit m3.

Eesti Gaas tarnib klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasina (LNG), müüb lisaks gaasile elektrit nii kodu- kui äriklientidele ning arendab erinevaid energiatootmislahendusi. Ettevõttel on ligi 50 000 klienti ja 230 töötajat.

Lisainfo:
Ants Noot
Juhatuse esimees
+372 507 3971
ants.noot@gaas.ee

 

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555