Menüü

Eesti Gaasi nõukogu esimeheks valiti Ain Hanschmidt

Täna toimunud ASi Eesti Gaas erakorraline üldkoosolek valis ettevõtte nõukogu liikmeteks ASi Infortar juhatuse esimehe Ain Hanschmidti, juhatuse liikme Eve Pandi, investeerimisdirektor Leena Fedossejeva ja tegevjuhi Martti Talgre ning transiidiettevõtja Viktor Golinski. Nõukogu valis esimeheks Ain Hanschmidti.

“Eesti Gaasi endise omaniku Fortumi esindajate asemele valis üldkoosolek täna uue suuromaniku esindajad, mis annab meile võimaluse ettevõtte juhtimiseks ja laienemisplaanide teostamiseks,” märkis investeerimisettevõtte AS Infortar juhatuse ja ASi Eesti Gaas nõukogu esimees Ain Hanschmidt.

“Juunis toimuval korralisel üldkoosolekul plaanime kinnitada ettevõtte majandusaasta aruande ning usutavasti muudame ka põhikirja ja vähendame täna 11 liikmest koosnevat nõukogu,” sõnas Hanschmidt.

ASi Eesti Gaas nõukogu uus esimees Ain Hanschmidt on sündinud 1961. aastal ning lõpetanud tööstuse planeerimise eriala Tallinna Polütehnilises Instituudis. Hanschmidt on töötanud Haapsalu abimaavanemana, juhtinud SEB Eesti Ühispanka ning on investeerimisettevõtte Infortar juhatuse esimees ja suuromanik.

Lisaks uutele liikmetele kuuluvad Eesti Gaasi nõukokku Aarne Saar ja Juris Savickis ning Gazpromi esindajad Jury Bezzubov, Georgy Fokin, Aleksander Mikheev ja Boris Posyagin.

Valdusettevõte Infortar AS omab Eesti Gaasi omandamiseks loodud Trilini Energy OÜ-s 57% osalust. Lisaks Infortarile kuuluvad ettevõtte omanikeringi ASi Eesti Gaas pikaajaline juhatuse ja nõukogu liige Aarne Saar, Latvijas Gaze nõukogu aseesimees Juris Savickis ning transiidiettevõtja Viktor Golinski.

AS Infortar on 404 miljoni euro suuruse omakapitaliga investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, kinnisvara, hotellindus ja trükitööstus. Lisaks 38% osalusele AS-is Tallink Grupp kuulub ASi Infortar investeeringute portfelli ka ligikaudu 90 000 m² erinevaid hotelli- ja SPA kinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses. AS Infortar on trükikoja AS Vaba Maa omanik ning tulevase multifunktsionaalse ostu- ja meelelahutuskeskuse Tallink City arendaja.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis gaasitanklat. Eesti Gaas annab tööd 205 inimesele, kontserni käive ulatus möödunud aastal auditeerimata andmetel 130 miljoni euroni. AS Eesti Gaas müüs maagaasi 2015. aastal 386 miljonit m3, ettevõttel on 1570 äriklienti ja 41 160 koduklienti. Eesti Gaas müüb ka kodu- ja äriklientidele elektrit, eelmisel aastal kokku 9,7 GWh elektrit.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555