Menüü

Eesti Gaasi tanklates müüdavatel toodetel on uued nimed

Alates 1.09.2018 on Eesti Gaasi tanklates üle Eesti müügil kaks gaasitoodet:  rohegaas ja maagaas+.

Rohegaas (rahvusvahelise lühendina CBM ehk compressed biomethane) on sada protsenti eestimaine taastuvkütus, mida toodetakse biolagunevatest jäätmetest, reoveest ja reoveesettest, põllumajandusliku päritoluga jäätmetest ning biomassist.

Maagaas+ (rahvusvahelise lühendina CNG+ ehk compressed natural gas+) tähistab imporditud maagaasi ja kohaliku rohegaasi segu. 

“Sõiduautodele saab Eesti Gaasi tanklates juba kevadest saati tankida kahte liiki surugaasi ning selleks, et nende nimetused peegeldaksid täpsemalt tangitava kütuse sisu ja päritolu ning kliendil oleks lihtsam valikut teha, otsustasime nimesid täpsustada,” selgitas Eesti Gaasi juhatuse liige Raul Kotov. “Sõidukiomanikel on seega nüüdsest valida 100%-liselt eestimaist päritolu toote ning imporditud maagaasil tugineva kombineeritud toote vahel. Gaaside keemiline koostis ja kvaliteet on samaväärsed ning autole sobivad mõlemad,” lisas Kotov.

Eesti Gaasi surugaasitanklad asuvad täna Tallinnas, Pärnus, Narvas ja Tartus (vaata kaarti). Sel sügisel avatakse uued tanklad Viljandis, Rakveres ja Jõhvis ning tanklaketi laiendamine jätkub ka edaspidi.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555