Menüü

Eesti Gaasi turuosa jõudis Soomes ligi 40 protsendini

Balti ja Soome piirkonna suurim erakapitalil energiafirma Eesti Gaas on kasvatanud oma turuosa Soome gaasiturul ligi 40 protsendini, ettevõte alustas Soomes tegevust neli aastat tagasi.

Margus Kaasik 

„LNG otsetarned Ameerika Ühendriikidest ja Norrast ning tihe koostöö Klaipeda ja Inkoo terminalidega on toonud meile usaldust ja kliente – saame ise tarneid kontrollida ja hinda kliendile soodsamaks,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Soome tööstus on gaasi peal, võrreldes Eestiga on neil tööstust rohkem ning viimane poolaasta, mil gaasihinnad on alla läinud, näitab ka Soomes gaasi kasutuse kasvu – vanad kliendid tulevad tagasi ja lisanduvad meie jaoks uued,“ märkis Kaasik.

Käesoleva aasta veebruaris teatas Eesti Gaas laienemisest Poola turule ning märtsis Läti kodugaasiturule. Aprillis sõlmis ettevõte 120 miljoni euro suuruse lepingu Läti maagaasi jaotusvõrgu omandamiseks.

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab Eesti suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

Eesti Gaasi omanik Infortar on teatanud kavatsusest börsile minna. Infortari bilansimaht ulatub 1,1 miljardi ja omakapital 569 miljoni euroni. Ettevõte tegutseb viies riigis, peamised tegevusvaldkonnad on energeetika, laevandus ja kinnisvara. Kokku kuulub Infortari kontserni 47 tütarettevõtet. Infortar omab ligi 41 protsendi suurust osalust AS-is Tallink Grupp, 100% osalust AS-is Eesti Gaas ning mitmekülgset ja kaasaegset kinnisvaraportfelli.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555