Menüü

Eesti Gaasil valmis Lätis esimene LNG jaam

Eesti Gaas ehitas Lätis tuntud Unda kalakonservitehasele LNG jaama. Lahendus teostati uudsel moel kahe-etapilisena ning see tõi tehasele juba esimesel aastal üle 30% kulukokkuhoidu.Elenger LNG jaam Unda

„Unda on vastutustundlik tootja, kes hoolib keskkonnast. Ettevõtte jätkusuutlikkuse programmi osana otsustasime minna diislikütuselt üle maagaasile. Tulemusena vähenesid tehase energiakulud esimese aastaga üle 30% ja oleme lisaks kaasa aidanud tervislikuma elukeskkonna loomisele, “ütles Unda juhatuse esimees Artūrs Bubišs.

Eesti Gaasi Läti tütarfirma Elenger Latvia juhi Davis Skulte sõnul on veeldatud maagaas hea lahendus tööstusettevõtetele, kes asuvad väljaspool maagaasivõrgu piirkonda. „Mõistliku hinnaga, puhas ja kasutusmugav maagaas on üks eelistatumaid energiaallikaid. Gaasitorustiku puudumisel saab veeldatud maagaasi veokiga kohale transportida ja kohapeal uuesti gaasistada. Isegi pärast neid lisakulusid jääb gaas soodsaks lahenduseks, ”sõnas Skulte.

Esimest korda Lätis kasutas Elenger LNG-jaama ehitamisel kaheastmelist protsessi. Kõigepealt toodi Undasse ajutine mobiilne LNG jaam. Selle paigaldamine võttis aega ühe päeva ja tehas sai kohe hakata maagaasi kasutama. Paralleelselt alustati püsijaama projekteerimise ja ettevalmistustega, suve hakul läks lahti ehitustegevus ning täna töötab jaam juba täisvõimsusega.

LNG ehk veeldatud maagaas on väga kõrge energiasisaldusega ja seda kasutatakse energiatootmises, maismaa- ja meretranspordis. Tegemist on keskkonnasäästliku kütuseliigiga, mis võimaldab oluliselt vähendada CO2, NOx, SOx sisaldust heitgaasis ning ei tooda praktiliselt üldse peenosakesi.

Unda on ligi 100-aastase tootmiskogemusega ettevõte ja täna Läti juhtiv kalakonservide tootja. Kaasaegne tehas vastab Euroopa ja maailma kvaliteedi- ja hea tootmistava standarditele. Unda toodetes kasutatakse ainult sertifitseeritud looduses püütud kala, mis püütakse vastutustundlikult, mõeldes tulevastele kalavarudele.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555