Menüü

Eesti rohegaasi müük tanklates algas hoogsalt

Eesti sõidukiomanikel avanes selle aasta aprilli lõpust esmakordselt võimalus tankida oma sõidukitesse maagaasi kõrval ka kodumaist rohegaasi ehk biometaani. Uudse kohaliku autokütuse müügi maht tanklates üle Eesti oli maikuus kokku ligi 261 000 m3, millest üle kolmandiku jõudis sõidukitesse puhtal ehk segamata kujul, selgub Eesti Gaasi värskest statistikast.  

Pärnu, Savi 39 tankla 

Eesti Gaasi juhatuse liige Raul Kotov tõdes, et keskkonnahoidlikke autokütuseid tõukab tagant tarbijate teadlikkus soodsast hinnast ja vähesest saastest. “Maikuu rohegaasi müügi maht ületas meie esialgseid prognoose ning näitab, et nii ettevõtted kui ka eraisikud ostavad üha teadlikumalt transpordiks mõeldud gaasi just vähese keskkonnamõju tõttu,” ütles Kotov.

Kokku müüs Eesti Gaas oma tanklates selle aasta mais üle Eesti 261 000 m3 rohegaasi, millest puhta ehk segamata tootena osteti 92 100 m3.

“Kui vaadata maakonnapõhist rohegaasi tarbimist, siis on esirinnas Pärnu ning seejärel Tallinn ning on näha, et palju mõjutab rohegaasi tarbimist linnatranspordi üleminek rohegaasile. Selle aasta mais läks enamik Pärnu linnaliinibusse üle rohegaasile, mis tõstis hüppeliselt tarbimist,” selgitas Eesti Gaasi juhatuse liige.

Kõige enam osteti rohegaasi Pärnus  57 000 m3, seejärel Tallinna tanklates ligi 27 000 m3 ning Tartus 7000 m3 mahus.

Lisaks saab Eesti Gaasi tanklates osta ka maagaasi ja rohegaasi kombineeritud toodet, mille koosseisus müüdi maikuus 169 000 m3 rohegaasi ja 700000 m3 maagaasi.

Rohegaasi toodetakse biolagunevatest jäätmetest, reoveest ja reoveesettest, põllumajandusliku päritoluga jäätmetest ning erinevat päritolu biomassist. Eesti Gaasi tanklad on ainsad, kus rohegaasi täna tankida saab. Kuna koostiselt ja kvaliteedilt on rohegaas ja maagaas samaväärsed, siis autole sobivad mõlemad ühtemoodi ning neid võib kasutada kombineerituna.

Eesti Gaas tarnib klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasina (LNG). Lisaks müüb ettevõte elektrit nii kodu- kui äriklientidele ning arendab erinevaid energiatootmislahendusi. Eesti Gaasil on 48 000 klienti ja 220 töötajat.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555