Menüü

Konkurentsiamet andis Eesti Gaasi omandamiseks loa

Konkurentsiamet otsustas anda AS Infortar tütarettevõttele Trilini Energy OÜ-le koondumisloa, mis võimaldab enamusosaluse ostnud ettevõttel jätkata Eesti Gaasi aktsiate soetamist.

“Konkurentsametilt kinnituse saamine võimaldab meil alustada sisulist tööd Eesti Gaasi arendamiseks ning selle kujundamiseks laiapõhjaliseks kodumaise kapitaliga energeetika ettevõtteks,” märkis valdusettevõtte AS Infortar juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

“Sarnaselt Fortumile oleme aktsiate ostupakkumise teinud ka Gazpromile ja Itera Latvijale ning ootame nende vastust lähikuudel, seejärel teeme samad pakkumised ka teistele aktsionäridele,” sõnas Hanschmidt.

OÜ-s Trilini Energy sõlmis 23. veebruaril Fortum Heat and Gas OY-ga lepingu ASis Eesti Gaas 51% suuruse aktsiapaki ostuks. Trilini Energy on teinud ostupakkumise ka Eesti Gaasi 37% aktsiatest omavale Gazpromile ja 10% Itera Latvijale. Väikeaktsionärid omavad Eesti Gaasis 1,57% suurust osalust.

Valdusettevõte Infortar AS omab Eesti Gaasi omandamiseks loodud Trilini Energy OÜ-s 57% osalust. Lisaks Infortarile kuuluvad ettevõtte omanikeringi ASi Eesti Gaas pikaajaline juht ja nõukogu esimees Aarne Saar, Latvijas Gaze nõukogu aseesimees Juris Savickis ning transiidiettevõtja Viktor Golinski.

AS Infortar on 381 miljoni euro suuruse omakapitaliga investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, kinnisvara, hotellindus ja trükitööstus. Lisaks 38% osalusele AS-is Tallink Grupp kuulub ASi Infortar investeeringute portfelli ka ligikaudu 90 000 m² erinevaid hotelli- ja SPA kinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses. AS Infortar on trükikoja AS Vaba Maa omanik ning tulevase multifunktsionaalse ostu- ja meelelahutuskeskuse Tallink City arendaja.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis gaasitanklat.

Eesti Gaas annab tööd 205 inimesele, kontserni käive ulatus möödunud aastal auditeerimata andmetel 130 miljoni euroni. AS Eesti Gaas müüs maagaasi 2015. aastal 386 miljonit m3, ettevõttel on 1570 äriklienti ja 41 160 koduklienti. Eesti Gaas müüb ka kodu- ja äriklientidele elektrit, eelmisel aastal kokku 9,7 GWh elektrit.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555