Menüü

Külm talv ja keskkonnateadlikud kliendid kasvatasid Eesti Gaasi müüginumbreid

Eesti Gaas on aasta esimese kolme kuuga suurendanud nii torugaasi, surumaagaasi kui ka elektri müüki.

Jaanuarist märtsini on Eesti Gaas müünud 182,4 mln m3 gaasi, eelmise aasta sama ajaga müüdi 176,5 mln m3. Seega oli tänavuse kvartali müük 5,9 mln m3 suurem kui eelmisel aastal. „Kõige selgemalt saab müügi kasvu seostada ilmaga – tänavune talv oli külmem kui eelmise aasta algus,“ selgitas Eesti Gaasi tegevjuht Ants Noot.

Oluliselt on kasvanud surumaagasi (CNG) tarbimine, kolme kuuga müüdi 2,0 mln m3, eelmisel aastal samal perioodil aga 1,3 mln m3. „Surumaagaasi müüki mõjutavad kolm faktorit – esiteks on tarbijad üha teadlikumad ja soovivad osta odavamat ja puhtamat kütust. Teiseks on surumaagaasile üle läinud mitmed bussifirmad ja taksod. Ning kolmandaks, ostjate hulk saab suureneda, kui on pakkumist – oleme oma tanklaketti laiendamas, alles hiljuti avasime müügikoha Tallinnas Tehnika tänaval, kus lisaks surumaagaasile saab esimesena Eestis osta ka kodumaist biometaani,“ sõnas Noot.

Eesti Gaasil on praegu kaheksa gaasitanklat, neist neli Tallinnas, kaks Pärnus, üks Tartus ja üks Narvas. Tänavu on plaanis avada tanklad ka Viljandis, Rakveres ja Jõhvis.

Jõudsalt on kasvanud Eesti Gaasi elektrimüük. Kolme kuuga on müüdud 22,9 GWh elektrienergiat, möödunud aastal samal ajal oli vastav number 12,7 GWh. Ka klientide arv on aastases võrdluses kasvanud üle pooleteise korra.  „Elektri osas on mahud veel võrdlemisi väiksed, kuid rõõmustab klientide arvu pidev kasv, mis näitab, et pakume hea hinnaga kvaliteetset teenust,“ sõnas Noot.

Samuti on suurenenud veeldatud maagaasi ehk LNG tarnemahud. Esimese kolme kuuga müüdi klientidele 3743 tonni LNG-d, mis torugaasi ühikutes teeb u 5,5 mln m3.

AS Eesti Gaas on Eesti suurimaid ja vanimaid energiafirmasid. Ettevõtte tuumtoode on maagaas – ökonoomne ja puhas energiaallikas, mis sobib nii kütteks kui tehnoloogiliste protsesside sisendiks, samuti transpordikütuseks maal ja merel. Eesti Gaas tarnib klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasina (LNG), samuti müüb kohalikku päritolu biometaani.

Gaasivõrguga liituja saab Eesti Gaasi kontsernist tervikliku energialahenduse alates torustiku projekteerimisest kuni küttesüsteemi väljaehitamise ja katlahoolduseni. Eesti Gaas müüb lisaks elektrit nii kodu- kui äriklientidele ning arendab erinevaid energiatootmislahendusi. Ettevõttel on 48 000 klienti ja 220 töötajat.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555