Menüü

Selgusid arvamuskonkursi Edukas Eesti võitjad

Kümnendat korda toimunud arvamuskonkursi Edukas Eesti peaauhinna 10 000 eurot võitis endine sotsiaalministeeriumi asekantsler, teadlane ja ettevõtja Ain Aaviksoo.

Arvamuskonkursi võitja Ain Aaviksoo, foto Andras Kralla 

Oma tervise edendamisest kõnelevas võiduloos “Kaotatud miljardid, mis tuleb tagasi võita” viitas Ain Aaviksoo andmetele, millega haigena elatud päevade või enneaegsete surmade näol kaotab Eesti aastas vähemalt 8 miljardit eurot. Olukorra lahendamiseks pakkus Aaviksoo: ettevõte, mis mõõdab ja suudab tõendada, et tema töötajad on aasta jooksul saanud tervemaks, saab osa oma töötajate tervisesse investeeritud rahast tagasi näiteks väiksema sotsiaalmaksu kohustuse näol. Aaviksoo pälvis lisaks Forus Grupi lemmiku eriauhinna.

Teise koha (3000 eurot) noppis Indrek Maripuu artikliga “Diginomaadid on Eesti turismisektori suur võimalus” (lisaks If Kindlustuse lemmiku eriauhind ja Ellex Raidla Advokaadibüroo eriauhind), kolmanda koha (2000 eurot) sai Peeter Teder looga “Toome börsile sotsiaalsed võlakirjad”.

Eesti Gaasi ja Äripäeva lemmiku eriauhinna pälvis Lizette Vetik looga “Me peame rääkima biotehnoloogiast, teadlastest ja seentest”. Oma loos rõhutab ta innovaatiliste lahenduste otsimise tähtsust loodusest.

Eduka Eesti konkursil osales tänavu 77 võistlustööd, millest märgiti nominentidena ära 13. Kõigi seekordsete töödega saab tutvuda Äripäeva arvamusosas avatud Eduka Eesti erirubriigis.

Võitjad kuulutati pidulikult välja neljapäeval, 28. aprillil Äripäeva toimetuses.

Edukas Eesti on Äripäeva, Eesti Gaasi, If Kindlustuse, Ellex Raidla Advokaadibüroo, Forus Grupi, Swedbanki ja Rohetiigri konkurss, kuhu oodatakse Eesti eduloo uuendamise ja arengu kiirendamise ideid arvamusloo vormis.

Konkursi žürii moodustavad konkurssi toetavate ettevõtete valitud esindajad. Tänavu hindasid töid Eesti Gaasi suuromanik Ain Hanschmidt ning kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kersti Tumm; Ellex Raidla Advokaadibüroo vanempartner Jüri Raidla ning turundus- ja kommunikatsioonijuht Kaisa Malk, Forus Grupi juht Margus Nõlvak, Rohetiigri eestvedajad Eva Truuverk ja Helin Vaher, Swedbanki juhatuse liige Tarmo Ulla, kommunikatsiooni ja jätkusuutlikkuse osakonna juht Kristiina Herodes ning ettevõtete panganduse kommunikatsioonijuht Kaarel Kutti, If Kindlustuse Balti erakliendi üksuse juht Martin Mark ja kommunikatsioonijuht Tõnu Talinurm, Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv ja arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Žürii tööd modereeris Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555