Menüü

Selgusid arvamuslugude konkursi Edukas Eesti finalistid

Neljapäeva õhtul kogunenud arvamuskonkursi Edukas Eesti žürii selgitas välja kümme nominenti, kelle seast järgmise nädala reedel selgub 10 000eurose peaauhinna ning teiste rahaliste ja eriauhindade võitjad.

“Tegelikult on kõik nominendid juba iseenesest võitjad – parimatest parimad – sest tase oli väga kõrge ja konkursil osalejaid rekordiliselt palju,” ütles Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.

Üheksandat korda korraldataval Eduka Eesti konkursil osales tänavu enam kui 100 võistlejat ligi 120 tööga, millest kvalifitseeriti 113. Osa võistlustöid oli valminud kahe autori ühisloominguna, reeglid lubasid esitada ka kaks võistlustööd, millist võimalust kasutas kümme osalejat. Kõigi seekordsete töödega saab tutvuda Äripäeva arvamusosas avatud Eduka Eesti erirubriigis.

Kümne parima hulka pääsesid (lugude ilmumise järjekorras):

Kristi Saare “10 aastat investeerimiskontot – on aeg uuendusteks!”

Vootele Päi “Pandeemia küpsuseksamiga juurime välja polevõimalikkuse mentaliteedi”

Madis Müür “Ajalooline, ent ajaliselt piiratud võimalus teha Eestist maailma rikkamaid riike”

Siret Läets “Aitame prügirongi rööbastele”

Mart Vainu “Rahatarkuse õpe on sama oluline kui matemaatika ja eesti keel”

Madeleine Tults “Igasse idusse vähemalt üks pensionär”

Liisa Past, Märt Helmja “Taastuvenergia ühistud toovad Ida-Virumaale rohemajanduse”

Anneli Andersen “Rakendame Hemingway kuulsa tsitaadi Eesti ekspordi eduloo ette”

Kalev Kaarna “Laseme 400 koolidirektoril painutada Eesti reaalsust”

Merit Karise “Kuidas Arno, Toots ja Tõnisson korraga õpetajaks hakkasid”

Nende kümne seas on nii 10 000 euro suuruse peaauhinna kui teise (3000 eurot) ja kolmanda koha (2000 eurot) saaja. Võitjad kuulutatakse pidulikult välja reedel, 30. aprillil Patarei Merekindluses.

Edukas Eesti on Äripäeva, Eesti Gaasi, If Kindlustuse, Ellex Raidla Advokaadibüroo, US Real Estate´i ja Swedbanki arvamuslugude konkurss, kuhu ootame Eesti eduloo uuendamise ja arengu kiirendamise ideid arvamusloo vormis.

Konkursi žürii moodustavad konkurssi toetavate ettevõtete valitud esindajad. Tänavu hindasid töid Eesti Gaasi suuromanik Ain Hanschmidt ning kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kersti Tumm, Ellex Raidla Advokaadibüroost vanempartner Jüri Raidla ning turundus- ja kommunikatsioonijuht Liisi-Daisy Koplimaa, If Kindlustuse juhatuse liige Tiit Kolde ja kommunikatsioonijuht Tõnu Talinurm, US Real Estate´i tegevjuht Aavo Kokk, Swedbanki juhatuse liige Tarmo Ulla ning kommunikatsiooni ja jätkusuutlikkuse osakonna juht Kristiina Herodes, Äripäevast arvamustoimetuse juht Neeme Korv ja arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe. Žürii tööd modereeris Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.

 

Eesti Gaasi klienditugi
(E-R 8.30-17.00)

+372 63 62 555