Menüü

Selgusid arvamuskonkursi Edukas Eesti võitjad

Üheksandat korda toimunud arvamuskonkursi Edukas Eesti peaauhinna 10 000 eurot võitis innovaator Kalev Kaarna, kes samal konkursil on ka kord varem võidurõõmu maitsnud. 

Võidulugu “Laseme 400 koolidirektoril painutada Eesti reaalsust” käsitleb koolijuhte, kes tegutsevad väljaspool Tallinna ja Tartut. “Nende koolide 400 direktorit mõjutavad viie aasta jooksul umbes 160 000 õpilase ja õpetaja elu ning arusaamu võimalustest ja reaalsusest,” kirjutas Kaarna, pakkudes artiklis välja ka konkreetsed ideed, kuidas direktoreid harida.

Teise koha (3000 eurot) noppis Mart Vainu artikliga “Rahatarkuse õpe on sama oluline kui matemaatika ja eesti keel”. Kolmanda koha (2000 eurot) sai Norras elav ettevõtja Anneli Andersen “Rakendame Hemingway kuulsa tsitaadi Eesti ekspordi eduloo ette”.

Eduka Eesti konkursil osales tänavu enam kui 100 võistlejat ligi 120 tööga, millest kvalifitseeriti 113. Osa võistlustöid oli valminud kahe autori ühisloominguna, reeglid lubasid esitada ka kaks võistlustööd, millist võimalust kasutas kümme osalejat. Kõigi seekordsete töödega saab tutvuda Äripäeva arvamusosas avatud Eduka Eesti erirubriigis.

Võitjad kuulutati pidulikult välja reedel, 30. aprillil Patarei Merekindluses.

Edukas Eesti on Äripäeva, Eesti Gaasi, If Kindlustuse, Ellex Raidla Advokaadibüroo, US Real Estate´i ja Swedbanki arvamuslugude konkurss, kuhu ootame Eesti eduloo uuendamise ja arengu kiirendamise ideid arvamusloo vormis.

Konkursi žürii moodustavad konkurssi toetavate ettevõtete valitud esindajad. Tänavu hindasid töid Eesti Gaasi suuromanik Ain Hanschmidt ning kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kersti Tumm, Ellex Raidla Advokaadibüroost vanempartner Jüri Raidla ning turundus- ja kommunikatsioonijuht Liisi-Daisy Koplimaa, If Kindlustuse juhatuse liige Tiit Kolde ja kommunikatsioonijuht Tõnu Talinurm, US Real Estate´i tegevjuht Aavo Kokk, Swedbanki juhatuse liige Tarmo Ulla ning kommunikatsiooni ja jätkusuutlikkuse osakonna juht Kristiina Herodes, Äripäevast arvamustoimetuse juht Neeme Korv ja arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe. Žürii tööd modereeris Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.

Loe pikemalt Äripäeva veebist: https://www.aripaev.ee/uudised/2021/04/30/eduka-eesti-voiduidee-muudab-riigi-edukaks-vaid-400-inimese-panusega

 

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555