Menüü

Septembrist muutub Eesti Gaasi gaasimüügihind kodukliendile

Seoses gaasihinna hüppelise kallinemisega maailmaturul, muudab Eesti Gaas alates 1. septembrist koduklientide gaasimüügi hinnakirja.

Energiahinnad, 2020-21, Refinitiv

Energiahinnad, 2020-21, Refinitiv 

Maailmaturu gaasihind hakkas tõusma juba 2020. aastal, kuid sel aastal on kasv oluliselt kiirenenud ning alates kevadest on hind kahekordistunud. Hüppeline sisseostuhindade kasv paneb gaasimüügi hindu korrigeerima ka Eestis.

„Selle aasta juulis saavutas gaasi maailmaturu hind viimase kümnendi rekordtaseme. Oleme suutnud koduklientide müügihinna hoida stabiilse ja muutumatu viimased kolm aastat, kuid viimase poolaasta sisseostuhindade ligi 60-protsendiline tõus sunnib tegema korrektuure,“ lausus Eesti Gaasi juhatuse liige Margus Kaasik.

„Uus hind sõltub kliendi tarbitavast gaasimahust ning lepingu tingimustest, kasv jääb keskmiselt ligi 51 protsendi juurde,“ ütles Margus Kaasik lisades, et ettevõte on valmis edaspidi hinda taas allapoole korrigeerima, kui nõudlus ja maailmaturu hinnatõus taandub. Eesootav hinnatõus ei puuduta fikseeritud ja börsipaketiga gaasi ostvaid kliente, muutuvad üksnes paindliku paketi hinnad.

Maailmaturu gaasi hinnatõusu põhjuseks, mis algas juba eelmisel aastal, on Eesti Gaasi juhatuse liikme sõnul koroonapandeemia haripunkti seljatamisest tingitud üleüldine kindlustunde suurenemine ja majanduse taastumine ning sellega seotud nõudluse kasv ja tooraine hinnatõus.

 

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555