Menüü

Soe jaanuar vähendas Eesti Gaasi I kvartali müüki

Esimeses kvartalis langes soojatootmiseks kasutatava gaasi maht, samal ajal tõusis neljandiku võrra surumaagaasi müügimaht.

Tänavuse aasta kolme kuu kokkuvõttes on AS Eesti Gaas müünud 176,5 mln m3 gaasi, eelmise aasta sama ajaga oli müüdud 207,2 mln m3. „Suurim erinevus võrreldes möödunud aastaga tekkis jaanuarikuus, mil oli 5,4 kraadi võrra kõrgem keskmine õhutemperatuur, mistõttu langes soojatootmiseks kasutatav gaasi maht,“ kommenteeris Eesti Gaasi tegevjuht Ants Noot.

Maagaasi tarbimine transpordis kasvas esimeses kvartalis eelmise aastaga võrreldes 27,1%. Käesoleval aastal tarbiti 1316 tuh m3 surumaagaasi, eelmise aasta võrdlusperioodil 1035 tuh m3.

„Surumaagaasi kasutamise kindel ja järjepidev suurenemine teeb rõõmu. Ühelt poolt näitab see inimeste keskkonnateadlikkuse tõusu, teisalt ökonoomset mõtlemist – surumaagaas on jätkuvalt umbes poole odavam kütus kui bensiin,“ sõnas Noot. Maagaasi kui transpordikütuse edendamiseks on Eesti Gaas astumas jõulisi samme – plaani kohaselt avatakse nii sel kui järgmisel aastal mitu uut tanklat, sh Tallinnas.

Elektrit müüs Eesti Gaas kolme kuuga neli korda rohkem kui mullu samal perioodil – vastavalt 12,7 GWh tänavu ja 3,2 GWh 2016. aastal. „Müügikasv on seotud uute elektriklientide lisandumisega. Varasemast aktiivsem elektrimüük on hakanud tulemusi andma. Esialgu on meie mahud siiski veel väiksed, kuid töötame selles suunas, et Eesti Gaas oleks kliendile terviklahendusi pakkuv energiaturu partner,“ sõnas Noot.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis surumaagaasitanklat.

Eesti Gaas annab tööd enam kui 200 inimesele, ettevõttel on 1600 äriklienti ja 42 000 koduklienti.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555