Menüü

Soodne maagaasi hind kasvatas müüki 22%

Eesti Gaas müüs selle aasta esimese kuue kuuga 22% enam maagaasi kui mullu sama ajaga. Kasvu mõjutasid peamiselt külm jaanuar, maagaasi langenud hind ja ettevõtte paindlik hinnapoliitika.

Tänavu jaanuarist juunini müüs Eesti Gaas 279 miljonit m3 maagaasi, mullu samal perioodil 228 miljonit. Kasv on seda märkimisväärsem, et üldine gaasitarbimine tõusis 8 protsenti, 300 mln kuupmeetrini.

Eesti Gaasi tegevjuhi Ants Nooda sõnul väljendab maagaasi müügi kasv turuolukorda, kus langenud naftahind annab gaasitarbijatele selge eelise, samuti on kliendid positiivselt reageerinud muudatustele Eesti Gaasi hinnatingimustes.

“Aasta alguses rakendasime paindlikumaid hinnatingimusi, et oma klientidele paremat ning nende vajadustega täpsemalt sobivat teenust pakkuda. Tagasiside nendele sammudele on olnud positiivne,” ütles Noot. “Maagaas on kõige soodsam energiaallikas, mille kulud võrreldes näiteks elektri- või õliküttega võivad olla kuni kolm korda väiksemad. Kui soojuspumbad nõuavad tõeliste külmade saabudes abi elektriküttelt ning toovad kaasa varjatud lisakulusid, siis gaasikatel täiendavat allikat ei vaja. Maagaas on väga mõistlik valik.”

Noot lisas, et Eesti Gaasi pikem eesmärk on Eesti kapitalil põhineva ettevõttena pakkuda siinsele tarbijale avaramaid võimalusi ja muutuvale energiaturule konkurentsi. Tema sõnul plaanitakse senisest enam tähelepanu pöörata elektri ja transpordigaasi müügile ning muudele võimalustele energeetikas, kasutades nii Eesti Gaasi enda pikaajalisi kogemusi energiasektoris kui enamusosalust omava AS Infortari vilumust teistes sektorites.

Autotranspordis kasutatava surugaasi müügimaht kasvas kuue kuuga aastases võrdluses 41%, mis näitab tarbijate tugevalt kasvanud huvi selle teenuse vastu. Elektrimüük kerkis aktiivse müügitegevuse toel 15%.

“Naftahinna kõikumine ja tõusnud aktsiis on viinud olukorrani, kus surugaasi kasutamine on bensiiniga võrreldes ligi kaks korda odavam. Autokütusena on surugaas selgelt soodsam ja ka puhtam valik,” lausus Noot. “Maagaasil sõitvaid autosid ostetakse üha enam, mistõttu tegeleme aktiivselt ka surugaasi tankimisvõrgu laiendamisega.”

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga, andes tööd 200 inimesele. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis gaasitanklat.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555