Menüü

Sügis-talve gaasivaru saabus Ameerikast

Soome ja Baltimaade suurima erakapitalil energiafirma Eesti Gaasi tellimusel jõudis eelmisel nädalal Soome Inkoo terminali Ameerika Ühendriikidest gaasitanker Gui Ying ning täna Leedu Klaipeda terminali Seapeak Meridian, millega ettevõte kindlustas piirkonnas sügis-talvekuude gaasivaru.

Seapeak Meridian 

„Eesti Gaas teeb koostööd regiooni mõlema suure terminaliga ning suudab seeläbi oma klientide gaasivajaduse katta. Lätis asuv gaasimahuti on rekordtasemel täis ja võimaldab talvele rahulikult vastu minna,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

“Sel nädalavahetusel ilmsiks tulnud leke Balticconnectori toruühenduses Eesti ja Soome vahel Eesti Gaasi klientide tarnekindlust ohtu ei sea – piisav gaasivaru on tänaseks kohal, kõik on tulnud läänest ja laevadega,” lausus Kaasik.

Eesti Gaas on kolmekordistanud sel aastal oma LNG tarneid – möödunud aasta viie laeva asemel toob ettevõte käesoleval aastal piirkonda vähemalt 16 laevatäit LNG-d. Üks laevatäis gaasi moodustab umbes neljandiku Eesti aastasest gaasitarbimisest.

Kui varem jõudis maagaas Eestisse peamiselt mööda torustikku Venemaalt, siis juba ligi poolteist aastat on see suund kinni ning on toimunud täiemahuline pööre läände. Maagaas tuuakse nüüd veeldatud kujul ehk LNG-na (liquefied natural gas) Soome Inkoo ja Leedu Klaipeda terminalidesse, kus see taasgaasistatakse ja lastakse võrku ehk torustikku. Eesti Gaasi imporditavatel LNG tarnetel on olemas päritolutunnistused, gaas tuleb valdavalt Ameerika Ühendriikidest ja Norrast.

Viiel turul – Soomes, Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – tegutsev Eesti Gaas kasvas möödunud aastal Soome ja Balti piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks. Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab Eesti ja Läti suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol. Välisturgudel kannab Eesti Gaas nime Elenger.

 

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555