Menüü

Viljandis algas Eesti Gaasi uue tankla ehitus

Sel nädalal algasid Viljandi esimese surugaasitankla ehitustööd, suvel  pannakse kommunikatsioonid maha ning valmistatakse ette teenindusplats. Jaam avatakse klientidele sügisel. 

Eesti Gaasi CNG-tankla 

“Olukorras, kus bensiini ja diisli hind rühivad üles, on autoomanikul mõistlik üle minna gaasile. Surumaagaas on bensiinist kaks korda odavam, saja kilomeetri läbimiseks kulub ca 3-4 eurot ning hind on püsinud läbi aastate stabiilne,” märkis ASi Eesti Gaas juhatuse liige Raul Kotov. “Lisaks on maagaas vedelkütustest ka oluliselt puhtam ja keskkonnasõbralikum“, lisas Kotov.

Maagaasi kõrval saab klient uues tanklas hakata tankima ka biometaani ehk rohegaasi, mis on eestimaist päritolu taastuvkütus. Rohegaasi toodetakse Kundas, biolagunevatest jäätmetest, reoveest ja reoveesettest, põllumajandusliku päritoluga jäätmetest ning erinevat päritolu biomassist.

„Kuna koostiselt ja kvaliteedilt on rohegaas ja maagaas samaväärsed, siis autole sobivad mõlemad ühtemoodi ning neid võib kasutada paralleelselt,“ selgitas Kotov. „Eesti Gaasi tanklad on ainsad, kus täna rohegaasi tankida saab,“ rõhutas ta.

Viljandi Planeedi tänavas asuvas gaasitanklas hakkavad kliente teenindama kaks tankimissaart, mõlemas on kaks tankimispüstolit, üks sõiduautodele ja teine bussidele. Teenindusjaama ehitus läheb Eesti Gaasile maksma üle poole miljoni euro, jaam valmib sügise alguses, samal ajal avab ettevõte ka Jõhvi ja Rakvere tanklad.

Eesti Gaasi tänased kaheksa gaasitanklat asuvad Tallinnas, Pärnus, Tartus ja Narvas.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555