Menüü

Maagaasiga on kilomeeter puhtam ja kaks korda odavam

Mis on mis?


Transpordis kasutatakse maagaasi surumaagaasina (CNG ehk compressed natural gas) või veeldatud maagaasina (LNG ehk liquefied natural gas). Sõiduautod sõidavad peamiselt surugaasiga.

Lisaks on turule saabunud uus taastuvkütus rohegaas ehk biometaan (CBM ehk compressed biomethane), mida toodetakse Kundas, biolagunevatest jäätmetest.


Eesti Gaas müüb oma tanklates kahte toodet. Biometaan (CBM) on sada protsenti kohalik taastuvkütus. Surugaas (CNG+CBM) on maagaasi ja biometaani segu. Kahe gaasi koostis ja kvaliteet on samaväärsed ning autole sobivad mõlemad.  Alates 1.07.2018 on biometaani hind 0,899 eurot/kg ja surugaasi hind 0,859 eurot/kg.


Gaasilisi kütuseid on teisigi, näiteks naftagaas LPG (liquefied petroleum gas, kutsutakse ka vedelgaasiks või autogaasiks), kuid just maagaas ja rohegaas on kõige puhtamad ja ka kõige soodsamad.


Surugaasi eelised:


  • Kaks korda säästlikum. CNG-ga sõites kulub 100 km läbimiseks ca 3 eurot, bensiiniga on kulu ca 6,5 eurot 100 km kohta.
  • Keskkonnasõbralik. CNG CO₂ emissioon on ca 25% väiksem kui bensiinil. CNG täielikult põlemisel jääb sellest järele vaid süsihappegaas ja veeaur. Bensiini põlemisel eraldub lisaks CO₂-le mürgist vingugaasi ja lämmastikoksiidi, süsivesinikke, tahma ning teisi peenosakesi.
  • Jätkusuutlik. CNG on teerajaja biometaanile, mis on taastuv energiaallikas ja oluline tulevikukütus. Biometaan on puhastatud biogaas, mida toodetakse kääritamisprotsesside käigus prügist, loomafarmide jäätmetest, kanalisatsiooni setetest.
  • Ei kurna elukeskkonda. Tänu maagaasi torutranspordile väheneb auto- ja raudteede koormus ning heitgaaside ja müra hulk.

  • CNG-autode valik laieneb. CNG-auto on olemuselt hübriid. Kahekütuselise mootoriga auto liigub nii gaasi kui bensiiniga ning kui gaas saab otsa, lülitab auto ennast automaatselt ümber bensiinile. CNG-autosid toodetakse seeriaviisiliselt tehases, mis tagab nende turvalisuse ja efektiivsuse. Paljude suurte autofirmade mudelivalikus on CNG sõidukid olemas.
  • Tanklate võrk laieneb. Eesti Gaasi CNG-tanklad asuvad täna Tallinnas, Pärnus, Narvas ja Tartus (vaata kaarti) ning võrk on laienemas üle Eesti. Ka teised firmad on alustamas gaasitanklate rajamist. EL on liikmesriikidele sätestatud miinimumnõuded  CNG tankimise taristule. Eesmärgiks on aastaks 2025 katta ELi põhiteede võrk CNG tanklatega minimaalselt iga 150 km järel.
  • Tankimine on lihtne, puhas ja ohutu. Meie tanklates saavad surugaasi tankida nii sõiduautod (väiksem püstol), kui ka veoautod (suurem püstol).

 

Taotle sooduskaarti

Surugaasi hind

Surugaasi müüakse tanklates kilogrammides. Hind sisaldab kõiki kehtivaid makse.

 

* Diislikütuse ja maagaasi puhul lisandub sõiduki hinnale võrreldes bensiiniga  ligikaudu 1400-2000 €.
** Autogaasi (LPG) seadme paigaldus maksab ligikaudu 1000 €.

Äriklienditugi (E-R 8.30-17)

+372 636 2555