Menüü

Eesti Gaas hakkab varustama Megastari LNG kütusega

Täna allkirjastasid Eesti Gaas ja Tallink lepingu, mille järgi varustab Eesti Gaas jaanuarist Tallinn-Helsingi liinil sõitma hakkavat Megastar laeva veeldatud maagaasi ehk LNG-ga.

“Eesti Gaas on Eesti turu ekspert maagaasi valdkonnas, olles tegelenud gaasi maaletoomise ja pakkumisega aastakümneid. Täna oleme jõuliselt astumas uude ajajärku, Tallink Megastari gaasiga varustamine on meie esimene suur LNG projekt meretranspordis,” sõnas Eesti Gaasi tegevjuht Ants Noot. „Mul on väga hea meel, et suutsime pakkuda parimat hinda ja tingimusi konkurentsis tõsiste rahvusvaheliste pakkujatega,“ lisas Noot.

AS-i Tallink Grupp tehnikadirektori, kapten Tarvi-Carlos Tuuliku sõnul on tegu märgilise ja tulevikku suunatud koostööga. „Eesmärgiks on keskkonnasõbraliku ja energiaefektiivse tehnoloogia ja kütuste kasutamine laevadel, et sillutada teed nende laiemale levikule Läänemere piirkonnas. Kindlasti eelistame seejuures just kogemustega koostööpartnereid nagu Eesti Gaas, kes tunnevad hästi kohalikke tingimusi maagaasi turustamisel ja partnerite vajadusi“, märkis Tuulik.

Lähiaastatel on Eesti Gaasi eesmärk oma tooteportfelli just LNG suunal jõudsalt täiendada. „Maagaas on väga hea kütus – puhas, mugav ja soodne“, kinnitas Ants Noot. „Riigi energiapoliitika pole kahjuks torumaagaasi viimasel aastakümnel soosinud ning kasvuvõimalused on siinsel turul pigem piiratud. Kuid näeme head potentsiaali maagaasi kasutamisel transpordis surugaasina ja veeldatud kujul ning oleme veendunud, et avatud elektri- ja gaasiturg võimaldab maagaasi võimalusi ka elektri ja soojuse koostootmisel ära kasutada.“

LNG ehk veeldatud maagaas on väga kõrge energiasisaldusega, ja selle kasutamiseks ei ole vajalik maagaasivõrgu olemasolu. LNG-d kasutatakse energiatootmises, maismaa- ja meretranspordis. Transpordikütusena on LNG Läänemere piirkonnas muutunud järjest aktuaalsemaks, kuna 2015. aastast ei tohi laevakütuse väävlisisaldus ületada 0,10 protsenti. Et nõuet täita, on reederitel võimalik kasutada madala väävlisisaldusega erikütust, paigaldada puhastusseadmeid või üle minna LNG-le. Veeldatud maagaas pakub kombinatsiooni ökoloogilistest ja majanduslikest kasudest, võimaldades kokku hoida kütusekuludelt ja vastata keskkonnakaitsenõuetele.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis surumaagaasitanklat.

Eesti Gaas annab tööd enam kui 200 inimesele, kontserni käive ulatus möödunud aastal 130 miljoni euroni. AS Eesti Gaas müüs maagaasi 2015. aastal 386 miljonit m3, ettevõttel on 1600 äriklienti ja 42000 koduklienti.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555