Menüü

Eesti Gaas kasvatas mullu enim elektri ja LNG müüki

Eesti Gaas suurendas eelmisel aastal pea poole võrra elektrimüüki ning alustas roheelektri tootmisega, kasvu näitas ka ettevõtte LNG müük peamiselt välisturgudele sisenemise arvelt.Elenger ja Eesti Gaas

 „Eelmisel aastal jätkasime maagaasi ja surugaasi kõrval elektrimüügi laiendamisega nii Eestis kui ka Lätis, eraldi fookusesse on tõusnud roheelektri tootmine. Tulemus peegeldub märgatavalt suurenenud elektrimüügi mahtudes ning lisandunud klientide arvus. Aasta lõpu seisuga on kontsernil üle 11 100 elektrilepinguga kliendi,“ kommenteeris Eesti Gaasi tegevjuht Ants Noot.

„Elektrimüüki tõukas ka Pärnu päikeseparkide kompleks, mis alustas aasta keskel edukalt energiatootmist ning laiendas meie roheenergia portfelli. Samuti alustasime mullu individuaalsete päikeseenergia lahenduste pakkumist ettevõtetele, mis tänaseks on jõudnud juba kümnekonna lepinguni,“ lausus Noot. Eesti Gaasi kontserni elektrimüük kasvas möödunud aastal 132,4 GWh-ni, mida on 46% võrra enam kui aasta varem.

Jõudsalt suurenes ka LNG müük 263 GWh tasemele, mida on 8% enam kui 2018. aastal. „Möödunud aastal lisandus uusi LNG kliente Soomes, Lätis ja Venemaal, mis on andnud hoogu LNG müügile. Oleme siinse regiooni suurim truck-to-ship punkerdaja, pakume teenust Tallinki Megastarile ning kaubalaevadele Tallinna, Helsingi ja Hanko sadamates,“ selgitas Eesti Gaasi tegevjuht.

Maagaasi müüs kontsern mullu 4140 GWh, aasta varem 4726 GWh.  „Eelmise aasta maagaasi müük jäi alla aasta varasemale tasemele, mis tulenes oluliselt soojemast keskmisest õhutemperatuurist ning tihenenud konkurentsist turul,“ lausus Eesti Gaasi tegevjuht.

Surugaasi müüs kontsern ligi 83 GWh, millest üle 60% moodustas eestimaine rohegaas ehk biojäätmetest toodetud kütus. „Globaalse ja Euroopa Liidu karmistunud kliimapolitiika ning tarbijate üha suurema keskkonnateadlikkuse valguses võib oodata surugaasi müügi kasvu järgnevatel aastatel. Eestis on potentsiaal toota tänasest tasemest kordades rohkem rohegaasi, mis aitaks säästa nii keskkonda kui ka tarbijate rahakotti,“ ütles Ants Noot.

Eesti Gaas tarnib klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab Eesti suurimat gaasivõrku. Ettevõte arendab aktiivselt taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol. Läbi tütarettevõtete tegeleb Eesti Gaas energiavaldkonna infrastruktuuri projekteerimise, ehituse ja hooldusega.  Kontsernil on kokku 50 000 klienti ja 240 töötajat. Välisturgudel Soomes, Lätis ja Leedus kasutab ettevõte kaubamärki Elenger.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555