Menüü

Eesti Gaas laienes Poola

Balti-Soome piirkonna suurim erakapitalil energiafirma Eesti Gaas alustas lisaks Baltimaadele ja Soomele tegevust nüüd ka Poolas, lähiaastatel kavatsetakse kontserni kogumüüki kahekordistada.

Margus Kaasik

Margus Kaasik 

„Neli aastat tagasi tegime esimesed sammud Soomes, Lätis ja Leedus, eesmärk oli siis mahte kahekordistada ja jõuda aastas 10 TWh-ni. Tänaseks on võetud ülesanded suures plaanis täidetud, enam kui 70 protsenti meie müügist tuleb välisturgudelt ning aeg on paika panna järgmine siht,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Astume Põhja-Balti gaasiturult edasi Kesk-Euroopa suunas ja alustame tegevust Poolas, millest võib kujuneda piirkonnas omalaadne gaasihub. Poola varustamiseks kasutame nii Leedu Klaipeda kui Soome Inkoo terminale, müüme gaasi otse nii lõpptarbijale kui hulgi edasimüüjale ning kaupleme aktiivselt kohalikul gaasibörsil,“ lausus Kaasik.

„Tarnehirm on gaasi turuhinnast taandumas ja gaas naaseb konkurentsi, juba praegu on mitmed kliendid taas üle läinud gaasile, lähiajal gaasi kasutus meie piirkonnas kasvab veelgi. Eesti Gaasi kontserni eesmärk on järgneva kolme-nelja aastaga taas mahte kahekordistada ja jõuda aastas 20 TWh müügini,“ tähendas Kaasik.

Eesti Gaasil on käesolevaks aastaks Leedu Klaipeda ja Soome Inkoo terminaliga kokkulepped kümne LNG laeva vastuvõtuks kuni sügiseni. Möödunud aastal tõi ettevõte viis laeva Norra ja Ameerika Ühendriikide päritolu gaasi Klaipedasse.

Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab Eesti suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Kontsernil on kokku 50 000 klienti. Alates 2016. aastast kui ettevõtte omandas Eesti üks suurim investeerimisettevõte Infortar on Eesti Gaas kasvanud Soome-Balti piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks, ettevõtte müügist üle 70 protsendi moodustab müük välisturgudel.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555