Menüü

Eesti Gaas on üheksa kuuga suurendanud surugaasi ja elektri müüki

Surugaasi müügi kasv on käinud käsikäes uute tanklate avamisega, tanklavõrgu laiendamine jätkub.

AS Eesti Gaas on üheksa kuu kokkuvõttes müünud 305,6 mln m3 maagaasi, eelmisel aastal sama ajaga oli müüdud 327,7 mln m3. „Viimastel kuudel on sooja jaanuariga tekkinud kaotus müügikogustes küll pidevalt vähenenud, kuid üheksa kuu müük jääb eelmise aasta võrdlusnumbrile siiski veel 22 mln m3 alla,“ kommenteeris tulemusi Eesti Gaasi tegevjuht Ants Noot.

Samal ajal on jõuliselt kasvanud surumaagaasi tarbimine transpordis. Võrreldes eelmise aastaga on tõus olnud ligi 40% – tänavu on tarbitud 4,6 mln m3, mullu 3,3 mln m3 surugaasi.

„Üheksa kuuga on Eesti Gaasi tanklates müüdud rohkem surugaasi kui terve eelmise aastaga kokku,“ tõdes Noot. Müüginumbrid näitavad, et ettevõtte strateegia järjest rohkem gaasitanklaid avada on end õigustanud. „Septembris jõudsid kavandatud koormusrežiimi ka meie kaks uut surugaasi tanklat – Tallinnas Gaasi tänaval ja Pärnus Savi tänaval. Nüüd on võimalik Tallinnas surugaasi tankida juba kolmes tanklas ning neljas on valmimas Tehnika ja Pille tänava ristmiku juurde.“

Kuna nõudlus surugaasi järele pidevalt kasvab, laieneb Eesti Gaasi tanklakett ka järgmisel aastal. „Kavatseme ehitada uued surugaasi tanklad Viljandisse, Jõhvi ja Rakverre. Koos olemasolevatega tanklatega Tartus, Pärnus ja Narvas saab juba rääkida korralikust üle-eestilisest võrgust,“ väljendas Noot rahulolu.

Elektri müük on aasta võrdluses kasvanud neli korda ja Eesti Gaasi elektriklientide arv 3,5 korda – mahtudes vastavalt 34,9 GWh tänavu ja 8,8 GWh mullu. „Pakume lisaks heale hinnale jätkuvalt mugavat arveldamist, kuna kajastame kodukliendi arvel ka Elektrilevi võrguteenuse kulu,“ sõnas Noot.

Tänavu alustas Eesti Gaas ka veeldatud maagaasi ehk LNG müüki – üheksa kuuga on Eestisse tarnitud 9000 tonni LNG-d, mis torugaasi mõõtühikutes tähendab ligi 13 mln m3 gaasi. „LNG tarneid oleme teinud muuhulgas Soomest ja Poolast ning saanud väga kasuliku kogemuse,“ sõnas Noot, lisades, et kahtlemata on tegemist väga perspektiivika kütuse liigiga, mille mahud lähiaastatel kasvavad. „Oluline on Eestis ja Baltikumis käima saada LNG kasutus maanteevedudes, kuna puhtam õhk ja kütuskulude kokkuhoid on meie kõigi huvides.“

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555