Menüü

Eesti Gaasi aastavahetuse gaasivaru jõudis Klaipedasse

Täna varahommikul jõudis Norrast Leedu Klaipeda LNG terminali Eesti Gaasi poolt tellitud gaasitanker Arctic Aurora aastavahetuse gaasivaruga. Tegemist on juba arvult viienda veeldatud maagaasi suurtarnega, millega Eesti Gaas tagab oma klientide varustatuse Balti ja Soome piirkonnas.

Arctic Aurora & Independence

Arctic Aurora & Independence 

„Eesti Gaas on külmadeks ilmadeks ja uue aasta tulekuks valmis ning kliendid võivad olla muretud. Suuremas pildis näitavad need Eesti Gaasi viis laeva sel aastal, et täispööre ida päritolu gaasilt lääne LNG-le on tehtud,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Tänaseks on kokkulepe ka järgmise gaasitarne osas jaanuariks Klaipeda kaudu sõlmitud. Nüüd järgmise sammuna tarnekindluse saavutamisel tahaks väga loota, et gaasi hinnakõver jääb vääramatult langema ning see aitab piirkonna tööstustel kosuda ja oma konkurentsivõimet tõsta,“ lausus Kaasik.

Käesoleva aasta eelnevad neli suurt Eesti Gaasi tarnet Klaipeda sadamasse toimusid mais, juunis ja oktoobris. Järgnevatel päevadel toimub LNG punkerdamine Independence ujuvterminali, edasi liigub gaas Leedu ja Läti torustike kaudu Eestisse. Malta lipu all sõitev, 2013. aastal valminud Arctic Aurora on 288 meetri pikkune ja 44 meetri laiune. Järgmist LNG tarnet Klaipeda sadama kaudu plaanib Eesti Gaas jaanuari kuus.

Eesti Gaas alustas Leedu Klaipeda LNG väiketerminali kasutamist juba 2017. aastal, 2019. aastal sõlmiti leping Klaipedos Naftaga, misjärel alustati Klaipeda Independence ujuvterminali kaudu LNG ostmist ja maagaasivõrku suunamist. Lisaks on ettevõte tarninud aastaid LNG-d veokitega laevade punkerdamiseks ja gaasivõrgu välistele tööstusklientidele.

Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab riigi suurimat gaasivõrku. Ettevõte arendab aktiivselt taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol.

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Kontsernil on kokku 50 000 klienti ja 120 töötajat. Peale seda kui ettevõtte omandas Eesti üks suurim investeerimisettevõte Infortar on Eesti Gaas kasvanud piirkonna suurimaks erakapitalil gaasimüüjaks, eelmisel aastal langes välisturgude arvele üle 70 protsendi ettevõtte müügist.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555