Menüü

Eesti Gaasi kontserni energiamüük kasvas jõudsalt Soome turu arvelt

Eesti Gaasi kontsern suurendas aasta esimese kolme kuuga energiamüüki pea kaks korda võrreldes varasema aastaga, mahtu kasvatas eelkõige edukas sisenemine Soome gaasiturule.

Eesti Gaasi tegevjuht Ants Noot peab esimest kvartalit energiamüügis vaatamata erakordselt soojale talvele edukaks. „Müügimahtu kasvatasime eelkõige eduka sisenemisega Soome gaasiturule. Eesti ning lõunanaabrite mahud võrreldes möödunud aastaga veidi kahanesid ning seda eelkõige väga sooja talve ja sellest tuleneva nõudluse vähenemise arvelt,“ kommenteeris Ants Noot.

Suurima osakaalu Eesti Gaasi energiamüügis moodustas maagaas 2632 GWh, mida on kaks korda enam kui möödunud aasta samal ajal. Maagaasi müüdi sellest enim Soomes 1637 GWh ja Eestis 881 GWh, ülejäänud 114 GWh Lätis ja Leedus.

„Oleme kvartali arvestuses kasvatanud ka elektrimüüki ning seda nii klientide arvu kui ka müüdud mahtude osas,“ lausus Eesti Gaasi tegevjuht. Kokku müüs kontsern elektrit aasta esimestel kuudel 37,5 GWh, millest 29 GWh Eestis ning 8,5 GWh Lätis.

Eesti Gaasi LNG kvartali müük kasvas ligi kümnendiku ulatudes 72,2 GWh-ni, eelmise aasta samal perioodil oli maht 63,8 GWh. Surugaasi müüs kontsern ligi 21,1 GWh kokku 11 tanklas üle Eesti. Eelmisel aastal samal perioodil oli müügimaht 19,3 GWh.

 

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555