Menüü

Eesti Gaasi tütarettevõte hakkab ehitama Balticconnectori ülekandetoru

Täna Eleringiga allkirjastatud lepingu alusel juhib Balticconnectori Eestipoolse maapealse ülekandetoru ehitustöid AS Eesti Gaasi tütarettevõte EG Ehitus AS.

Balticconnectori gaasitrassi ehituslepingu allkirjastamine. Foto: Elering 

Lepingu järgselt peavad Kiili-Paldiski 55 km pikkuse trassi projekteerimis- ja ehitustööd valmis olema pooleteise aastaga, ehitustööde maksumus on veidi üle 43,4 miljoni euro, millele lisandub käibemaks.

„Meie jaoks on tegemist mahuka, mitmekesise ja vastutusrikka tööga, aga samas tunnustusega, et saame panustada lähiaja suurimasse gaasiprojekti,“ sõnas AS Eesti Gaasi juhatuse esimees Ants Noot. „Eesti Gaasil on tööde teostamiseks ja ajagraafikus püsimiseks olemas turu parim võimekus ja kompetents,“ kinnitas Noot.

„Projekteerimistööd lõpevad tänavuse aasta lõpuks, kuid oleme projekteerimise jaotanud etappideks, nii et ka ehitustöödega saab alustada juba augustist-septembrist,“ rääkis EG Ehituse AS-i juhatuse esimees Ahto Aruväli. „Hankelepingust tulenevalt tuleb ehitustöödega valmis saada järgmise aasta suve lõpuks, mil peab olema Kiili-Paldiski torustiku kaudu võimalik transportida maagaasi Eesti võrgust Soome võrku ja vastupidi,“ sõnas Aruväli.

Seejärel algab vastuvõtu ja koolituse protseduur, mis kestab 2-3 kuud. Lõplik töö üleandmine toimub 2019. aasta oktoobrikuus, mis tehniliselt tähendab seda, et vastu on võetud sondisõlmed, Kiili gaasirõhu regulaarjaam, liinikraanisõlmed ning muud vajalikud seadmed.

Balticconnector ühendab Eesti ja Soome gaasivõrgud ning on eelduseks toimivale regionaalsele gaasiturule ning tarneallikate mitmekesistamisele  Balti-Soome piirkonnas. Balticconnectori gaasiühendus valmib 2020. aastaks.

Eesti Gaasi tütarettevõte EG Ehituse põhitegevus on gaasitorustike ja rajatiste ehitamine, samuti gaasivarustustööde projekteerimine ja teostus ning gaasi- ja küttesüsteemide müük, paigaldus ja hooldus, ühtlasi pakutakse maagaasi varustussüsteemide omanikele ja haldajatele kompleksteenuseid.

Balticconnectori maapealse osa ehituseks esitas EG Ehitus ühispakkumuse AS Scanweldi ja UAB Alvoraga.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555