Menüü

Eesti rohegaasi tankimine kasvas juunis hüppeliselt

Juunis osteti tanklatest eestimaist päritolu rohegaasi ehk biometaani ligi 500 000 m3, mida on pea kaks korda enam kui kuu varem, seejuures olid aktiivseimad tankijad Pärnumaal, kus on suur osa ühistransporti rohegaasile üle viidud.

Tehnika tn tankla Tallinnas 

“Eesti Gaasi tanklate juunikuu müügimahud näitavad kodumaise rohegaasi tarbimise jõudsat suurenemist ning sõidukiomanike kasvavat huvi keskkonda hoidva ja soodsa kütuse järele,” lausus Eesti Gaasi juhatuse liige Raul Kotov. “Võrreldes maikuuga, osteti rohegaasi juunis tanklates üle Eesti ligi kaks korda rohkem ning kõige aktiivsemalt tangiti Pärnumaal.”

Kokku müüs Eesti Gaas selle aasta juunis üle Eesti 488 100 m3 rohegaasi, kuu varem ulatus müügimaht 261 000 m3. Eestimaist päritolu rohegaas jõudis esmakordselt müügile selle aasta aprilli lõpus ning Eesti Gaasi tanklad Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus on ainsad, kus rohegaasi täna tankida saab.

“Esimeste kuude tarbimise ning kasvanud nõudluse valguses võib prognoosida rohegaasi ja üldiselt surugaasi müügimahtude edasist kasvu ka lähikuudel. Üheks peamiseks argumendiks tarbijate jaoks lisaks keskkonnasäästule on kahtlemata gaasi soodne hind,” tõdes Raul Kotov.

Kilogramm rohegaasi maksab Eesti Gaasi tanklates alates 1. juulist 0,899 eurot ning surugaas 0,859 eurot. „Kuigi olime sellest kuust sunnitud hindu ülespoole korrigeerima seoses Eleringi ülekandevõrgu tasude kallinemise ja maailmaturu kütusehindade tõusuga, tuleb gaasiga sõites auto kütusekulu kilomeetri kohta jätkuvalt pea kaks korda väiksem kui tavakütusega“, kommenteeris Raul Kotov.

Rohegaasi toodetakse biolagunevatest jäätmetest, reoveest ja reoveesettest, põllumajandusliku päritoluga jäätmetest ning erinevat päritolu biomassist. Rohegaasi saab sõidukikütusena osta nii puhtal kujul kui ka maagaasiga segatult. Kuna koostiselt ja kvaliteedilt on rohegaas ja maagaas samaväärsed, siis autole sobivad mõlemad ühtemoodi ning neid võib kasutada paralleelselt. Maagaasi müüs Eesti Gaas juunis tanklates 179 300 m3.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555