Menüü

Info maagaasi hinnamuutusest kodutarbijale

Alates 1.04.2017 muutub Eesti Gaasi pakutava maagaasi hind kodutarbijale. Uus üldteenuse hind on 0,3700 eurot/m3 ilma käibemaksuta ja 0,444 eurot/m3 koos käibemaksuga.

Üldteenuse hind näitab hinnalage, lähtudes maailmaturu õli- ja gaasihindadest. Iga kliendi personaalne hind sõltub tema gaasitarbimise mahust ja tooteportfelli iseloomust Eesti Gaasis ning kajastub tema arvel.

„Alates eelmise aasta sügisest on maailmaturu õli- ja gaasihinnad pärast kolme aasta pikkust langusperioodi tõusule pööranud. Sellega seoses oleme sunnitud korrigeerima ka Eesti Gaasi pakutava maagaasi hinda, mida oleme praegu kütteperioodil oma püsiklientidele võimalikult madalal hoida püüdnud,” kommenteeris Eesti Gaasi juhatuse liige Raul Kotov. “Positiivne on see, et hinnamuutus langeb aega, mil kulud gaasiküttele tänu soojematele ilmadele juba langevad. Tavalise gaasipliiditarbija jaoks piirdub lisakulu aga keskmiselt vaid mõnekümne sendiga kuus,“ lisas Kotov.

Koos hinnamuutusega annab Eesti Gaas kodukliendile aastase hinnagarantii. „Me lubame kodukliendile, et sel kevadel jõustuv hind ei kalline kuni 31.03.2018,“ selgitas Raul Kotov. „See tähendab, et klient ei pea kartma sügisel või aasta lõpus, vastu järgmist kütteperioodi hinnatõusu, mis maailmaturu hinnadünaamikat arvestades on tõenäoline. Eesti Gaasi huvi on see, et meie lojaalsed kliendid saaksid just talveperioodi võimalikult väikeste kuludega mööda saata, nii nagu sel aastal,“ põhjendas Kotov. „Kui aga maagaasi turuhinnad peaksid vastu ootusi taas langema, siis langetame müügihinda uuesti“, lubas ta.

Klienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555